شناسهٔ خبر: 12793 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

جزییات انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی

انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی روز پنجشنبه 15 اسفند ماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از ایسنا؛ مدیریت امور فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی در اطلاعیه ای ضمن فراخوان ثبت نام داوطلبان عضویت در کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه، شرایط و ضوابط برگزاری این انتخابات را اعلام کرد.

برگزاری این انتخابات با توجه به تبصره دو از ماده ۴ دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر نشریات دانشگاهی، به منظور انتخاب ۳ نفر عضو دانشجویی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه (دو نفر عضو اصلی و یک نفر عضو علی‌البدل) انتخابات مدیران مسئول نشریات دانشگاه برگزار می‌شود.

منتخبین و بر اساس آن اعضای دانشجویی منتخب، علاوه بر انجام وظایف مندرج در ماده ۶ دستورالعمل (همچون؛ بررسی درخواست و صدور مجوز انتشار نشریات، نظارت بر عملکرد نشریات و حسن اجرای آئین‌نامه، مصوبات و شیوه‌نامه‌های شورای مرکزی ناظر، رسیدگی به تخلفات و ...) برای آگاهی و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های کمیته، ایجاد تعامل و همکاری میان مدیران مسئول نشریات دانشگاه، پیگیری و دفاع از حقوق نشریات و انعکاس نظرات‌شان به مسئولین، پیشنهاد برنامه‌ها و دیگر فعالیتهای نشریاتی، در جلسات حضور می‌یابند. مدیران مسئول منتخب، پس از دریافت حکم رسمی از رئیس دانشگاه، به مدت یک سال به عضویت کمیته درخواهند آمد.

 

شرایط کاندیداها:

۱. مدیر مسئول نشریه بوده و حداقل دو ترم از تحصیل ایشان بدون احتساب ترم جاری باقی مانده باشد.

۲. نشریه‌شان دارای مجوز انتشار از کمیته ناظر دانشگاه بوده و در یک سال قبل از تاریخ انتخابات (۱۵/۱۲/۱۳۹۲) حداقل یک شماره منتشر شده باشد.

 

شرایط رأی دهندگان:

۱. مدیران مسئول نشریاتی که مجوز انتشار از کمیته ناظر دانشگاه داشته و در یک سال قبل از تاریخ انتخابات ۱۵ اسفند ماه حداقل یک شماره منتشر شده باشد.

۲. نماینده مدیرمسئول نشریه با شرایط فوق، با ارائه معرفی‌نامه مکتوب از وی

- هر فرد تنها می‌تواند نماینده یک مدیرمسئول باشد و یک مدیرمسئول نمی‌تواند نماینده مدیرمسئول دیگر باشد.

- در صورت معرفی نماینده از طرف مدیرمسئول، لازم است مراتب تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند به صورت مکتوب به اطلاع دبیرخانه کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه برسد.

کاندیداهای عضویت در کمیته، در روز برگزاری انتخابات قبل از برگزاری و شروع اخذ رأی، می‌توانند برای معرفی خود، در جمع مدیران مسئول نشریات دانشگاه سخنرانی نمایند.

ثبت‌نام داوطلبان تا روز سه شنبه ۱۳ اسفند ماه انجام می‌شود و کلیه مدیران مسئول می‌توانند، تقاضای کاندیداتوری خود را از طریق ارسال ایمیل به نشانی nashr@atu.ac.ir یا دورنمای شماره ۸۸۷۰۶۶۸۸ یا کتبی به دبیرخانه نشریات دانشگاه اعلام کنند.

نظر شما