شناسهٔ خبر: 15767 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

جمعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف 43 هزار نفری شد

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف، گفت: تعداد کل فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف از بدو تأسیس تا پایان سال تحصیلی 92-1391 در حدود 43149 نفر می‌باشند.

به گزارش «فرهنگ امروز»؛ به نقل از ایسنا؛ دکتر سعیدی در مراسم فارغ‌التحصیلی دانش‏ آموختگان سال تحصیلی 92-1391 دانشگاه شریف که در برج میلاد برگزار شد، گفت: باز هم موسم دانش آموختگی جمعی از عزیزانمان فرا رسید که به گنجینه‌ دانایی و علم مجهز شده‌اند و عازم عرصه‌های کار، تلاش و سازندگی درجای جای میهن عزیزمان می‌باشند.

وی با اشاره به تعداد کل فارغ التحصیلان دانشگاه در این دوره گفت: 2499 نفر در این دوره دعای فارغ التحصیلی خود را زمزمه می‌کنند که از این تعداد 920 نفر در مقطع کارشناسی، 1423 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 137 نفر در مقطع دکتری، فارغ التحصیل شده‌اند.

سعیدی در ادامه صحبت‌هایش گفت: دانش آموختگان عزیز، شما در این نقطه از دانشگاه جدا نمی‌شوید، بلکه به عضویت خانواده بزرگ 43 هزار نفری فارغ التحصیلان شریف می‌پیوندید و امیدوارم که با فرهنگ شریفی یعنی فرهنگ دانایی، فرهنگ فضیلت‌های اخلاقی، فرهنگ خدا جوئی، فرهنگ خودباوری و با روحیه‌ای سرشار از امید برای ساخت آینده‌ای بهتر برای خود و هم میهنانتان تلاش کنید.

وی در خصوص برنامه‌های دانشگاه در آینده گفت: از برنامه‌های دانشگاه، بازنگری در ساختار سازمانی خصوصاً در حوزه آموزش به منظور ارتقاء کیفیت نظام آموزشی، توجه ویژه به کیفیت رشته‌ها، برنامه‌های درسی و به روز کردن آنها، توسعه تعاملات بین‌المللی و دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی با دانشگاه‌های معتبر جهان خصوصاً در پردیس بین‌الملل جزیره کیش، تأسیس برنامه‌های فرا رشته‌ای، گرایش‌های برنامه محور و تقاضا محور متناسب با اهداف توسعه صنعتی کشور، در قالب پردیس علوم و فناوری شریف است که به تدریج با تصویب و نهایی شدن آنها در دانشگاه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اجرا در خواهد آمد.

روستا آزاد نیز ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دانش آموختگان و خانواده‌هایشان گفت: پس از تلاش 4 ساله و تحمل سختی‌ها، امروز پایان این سختی‌ها را جشن می‌گیریم و امیدواریم که با قدم‌های بلندتان در آینده برای دانشگاه و کشور منشا اثرات خیر باشید.

رییس دانشگاه با اشاره به صعود رتبه دانشگاه شریف در رتبه‌بندی‌های جهانی گفت: صعود چشمگیر رتبه دانشگاه شریف در رتبه بندی‌های مختلف بین‌المللی نشان دهنده‌ همت بالای دانشجویان، پشتیبانی خانواده‌هایشان و تلاش مدیریت، اساتید و کارکنان دانشگاه می‌باشد.

وی به همه‌ دانش آموختگان خسته نباشید گفت و ابراز امیدواری کرد که دانش آموختگان با تلاش روزافزون خود در راه ارتقای دانشگاه و کشورشان بیش از پیش تلاش کنند.

بر اساس این گزارش، در این مراسم با هدف قدردانی از مقام استاد از 16 استاد برتر آموزشی، یک استاد برتر معین و یک استاد برتر پیشکسوت تقدیر به عمل آمد. همچنین از فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری و دانش آموختگان برتر هر دانشکده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد قدردانی شد.

نظر شما