شناسهٔ خبر: 22527 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

ثبت نام از دانشجویان علوم پزشکی برای خدمت سربازی در مناطق محروم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشجویان علوم پزشکی می توانند پس از پایان تحصیلات خود، با مراجعه به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خدمت سربازی خود را در نقاط محروم برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بگذرانند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی با حضور در پادگان آیت الله خاتمی متعلق به سپاه پاسداران در یزد گفت: علاقمندانی که تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، می توانند دوره مقدس سربازی خود را با مراجعه به دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رشته های مختلف علوم پزشکی مقدمات حضور را برای ارائه خدمتشان را فراهم کنند.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در راستای توافق نامه ای که بین ستاد نیروهای مسلح و وزارت بهداشت تهیه شد ما پیش بینی می کنیم که بتوانیم سهمی حدود ۲ هزار نفر از نیروهای مسلح  را برای وزارت بهداشت اختصاص دهیم.

هاشمی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی و آیین نامه های هیات وزیران ادامه داد: به استناد این قانون افرادی که پس از پایان تحصیلات خود وارد خدمت سربازی می شوند در زمان صلح می توانند غیر از دوره یک و نیم ماهه آموزشی، بقیه خدمت خود را در نقاط محروم برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بگذرانند.

نظر شما