شناسهٔ خبر: 28754 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

هدف دانشگاه آزاد توسعه تحصیلات تکمیلی در دور‌ترین نقاط کشور است

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد گفت: توسعه متوازن تحصیلات تکمیلی و بردن رشته‌های ارشد و دکترا به دور‌ترین نقاط کشور یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های دانشگاه است.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر، به مناسبت دهه مبارک فجر، مراسم افتتاح سایت ۳۵ هکتاری و ساختمان آموزشی _ اداری واحد فارسان با حضور حجت‌الاسلام علی عسگری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی، حمیدرضا عزیزی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، قاسم سلیمانی استاندار استان چهارمحال و بختیاری، قاسمی دبیر هیات امنای استانی و برخی مسئولان اداری شهرستان و خیرین دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام علی عسگری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک دهه فجر و پیروزی انقلاب، گفت: شاخصه‌های مهم انقلاب در ایران، اسلام، مردم و رهبری است و کم فروغ شدن هر یک از این شاخصه‌ها آفتی برای انقلاب محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: توسعه متوازن تحصیلات تکمیلی و بردن رشته‌های ارشد و دکترا به دور‌ترین نقاط کشور یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های دانشگاه است به گونه‌ای که فرزندان ما برای تحصیل در مقاطع بالا‌تر باید به تهران یا استان‌های برخوردار دیگری سفر می‌کردند که با ایجاد زیر ساخت‌ها و ساختمان‌ها و تجهیز آزمایشگاه‌ها در مناطق محروم و همچنین بومی‌گزینی دانشجویان، عدالت در آموزش عالی تحقق عینی پیدا کرده و دانشگاه آزاد اسلامی پرچم‌دار توزیع عادلانه رشته‌های تحصیلات تکمیلی است.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی رونق اقتصادی آینده را در گرو نقش‌آفرینی نخبگان دانست و گفت: از ۱۰ میلیون دانشجویی که بعد از پیروزی انقلاب فارغ التحصیل شده‌اند، نیمی از آنها فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

عسگری افزود: برنامه‌ریزی فعلی به گونه ای است که با توجه به نیاز جامعه و مناطق و همچنین برنامه پنج ساله و اسناد بالادستی پذیرش دانشجو رخ دهد و در کنار آموزش و پژوهش شرکت‌های فناوری آزاد و غیر دولتی از سوی دانشگاه با کمک مقامات، استادان و دانشجویان تاسیس شد و این اقدام عالمانه که مورد نظر رئیس دانشگاه آزاد است در تحقق اقتصاد مقاومتی است که این هم باعث خود کفایی علمی و اقتصادی می‌شود و هم وابستگی اقتصاد به نفت را از بین می‌برد.

۶۰۰ هزار فارغ التحصیل در استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش مهر، در ادامه این مراسم قاسم سلیمانی استاندار استان چهارمحال و بختیاری راز موفقیت و پیشرفت شهرستان را همراهی و یکدلی مسئولان دانست و گفت: در استان بیش از ۶۰۰ هزار فارغ التحصیل داریم، از این ظرفیت باید استفاده کرده تا پیشرفت ما نسبت به قبل بهتر شود.

همچنین حسین حیدری سرپرست واحد فارسان، گفت: این واحد از ابتدای تاسیس تا سال ۱۳۹۳ به مدت ۱۰ سال در یک ساختمان استیجاری بود که با مدیریت جدید دانشگاه آزاد و نماینده تام الاختیار وی رضایی و پیگیری‌های معاون هماهنگی ساختمان جدید از مهر ماه سال جاری به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پروژه از سال ۸۸ شروع شده و تا خرداد ماه ۹۳ پیشرفتی در حدود ۵۰% داشت که در سال جاری در طول ۴ ماه با تکیه بر بیانات مقام معظم رهبری و مدیریت جهادی با ایجاد جاده دسترسی، فضاسازی، و کسب کلیه امتیازات آب، برق، تلفن، فیبر نوری و گاز به بهره برداری رسید.

در ادامه حمیدرضا عزیزی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی با تبریک ایام الله دهه فجر از رئیس واحد که پروژه عمرانی را در این مدت کوتاه افتتاح کرده و همچنین مسئولان و خیرین که باعث توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد فارسان شده‌اند، تشکر کرد.

نظر شما