شناسهٔ خبر: 34197 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

وام‌های ودیعه مسکن و شهریه پرمتقاضی ترین وام‌های دانشجویی امسال

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پرمتقاضی ترین وام های دانشجویی را در سال تحصیلی جاری وام شهریه و وام ودیعه مسکن اعلام کرد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ ذوالفقار یزدان مهر گفت: وام شهریه و وام ودیعه مسکن از جمله وام های دانشجویی پر متقاضی بود که در سال تحصیلی جاری بیشترین آمار درخواست دانشجویان را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه دانشجویان در بخش ودیعه مسکن مشکل دارند افزود: در برنامه پنجم توسعه، آموزش عالی از خوابگاه سازی منع شد، از طرفی نیز همزمان با رشد کمی دانشگاه‌ها، خوابگاه‌ها و سلف‌های دانشجویی توسعه ای نیافت که این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: بنابراین صندوق رفاه دانشجویی سعی کرده است، از طریق ارایه وام ودیعه مسکن، مشارکت بخش خصوصی در خوابگاه سازی، سامان دهی خوابگاه های خودگردان،ارایه تسهیلات ارزان به بخش خصوصی و غیردولتی برای ورود به بخش خوابگاه سازی تا اندازه ای مشکل دانشجویان را رفع کند.

وی افزود: همچنین صندوق رفاه دانشجویان پیگیر این مساله است که بتواند در بودجه سال آینده یک ردیف مستقل برای تعمیر خوابگاه ها اختصاص دهد چرا که درحال حاضر برخی از خوابگاه ها قدمتی بیش از ۴۰سال دارند.

یزدان مهر افزود: دربخش شهریه هم برای اینکه به کل نیاز دانشجویان پاسخ دهیم به اعتباری بیش از دو هزار میلیارد تومان نیازداریم اما با توجه به منابعی که دراختیار داریم نمی توانیم پاسخگوی تمام متقاضیان وام شهریه باشیم .

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به درخواست های بیشتری در خصوص وام شهریه پاسخ دهیم، سعی داریم از ظرفیت خیرین و نهادهای عمومی و غیر دولتی و ایجاد درآمد اختصاصی استفاده کنیم.

یزدان مهر افزود: همچنین پیگیر این مساله هستیم که سقف ارایه تسهیلات را بیشتر کنیم ولی با تمام این موارد در مجموع نمی توانیم به حجم قابل توجه ای از درخواست دانشجویان پاسخ دهیم.

نظر شما