شناسهٔ خبر: 34263 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

«واژه‌های وحی به روایت خط»؛ نمایشگاهی از آثار بزرگان خوشنویسی

موسسه فرهنگی هنری صبا با «واژه های وحی به روایت خط» مجموعه‌ای از آثار قرآنی پیشکسوتان خوشنویسی معاصر را همزمان با ماه مبارک رمضان به نمایش می‌گذارد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از تسنیم؛ این مجموعه که روز سه شنبه دوم تیر از ساعت ۱۶ با حضور چهره های برجسته و نام‌آور خوشنویسی کشورمان و عموم علاقه مندان در نگارخانه خیال این موسسه گشایش می‌یابد شامل حدود هفتاد اثر قرآنی منتخب از پیشکسوتان و صاحب نامان این هنر است که در میانشان نام هایی چون استادان: غلامحسین امیرخانی، امیر احمد فلسفی، علی شیرازی، محمد سلحشور، علی اشرف صندوق آبادی،محمد علی سبزه کار ورسول مرادی به چشم می‌خورد.

آثار ارائه شده در ابعاد مختلف و در انواع خطوط از: نستعلیق، شکسته، ثلث، نسخ، معلا و نقاشی خط بوده و یکی از مجموعه های متمرکز به لحاظ مفهومی در خوشنویسی معاصر محسوب می‌شود. صبا با «واژه های وحی به روایت خط» تا پایان ماه مبارک رمضان میعادگاه دوستداران اصالت ها و ظرافت های این هنر اصیل ایرانی خواهد بود.

«واژه های وحی به روایت خط» ساعت ۱۶ روز سه شنبه دوم تیر ماه گشایش یافته و تا پایان تیرماه ادامه دارد.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه به نشانی خیابان ولیعصر ،چهارراه طالقانی به سمت سینما فلسطین، خیابان شهید برادران مظفر، روبروی درب خروجی سینما فلسطین شماره ۱۲۵، موسسه فرهنگی هنری صبا – نگارخانه خیال مراجعه فرمایند.

نظر شما