شناسهٔ خبر: 34784 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

کودکان و نوجوانان فیلم می سازند

در آستانه بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان فراخوان حضور فعال نوجوانان مستعد و علاقه مند به فیلم سازی در این جشنواره منتشر شد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایرنا، بنیاد سینمایی فارابی با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران برای فراهم آوردن زمینه های مناسب جهت حضور فعال نوجوانان مستعد و علاقه مند به فیلم سازی اقدام به برگزاری نخستین دوره از مسابقه المپیاد فیلم سازی نوجوانان کشور می کند.

بر اساس گزارش انجمن سینمای جوانان ایران، این المپیاد در آستانه بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان و به منظور کشف استعدادهای نهفته آنان همچنین یافتن ایده های ناب و جدید در عرصه سینمای نوجوانان برگزار می شود.

مهلت ارائه فرم شرکت تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۴ است و گفت و گوی حضوری و شرکت در کارگاه های آموزشی از اول تا ۱۵ مرداد ماه خواهد بود و آخرین مهلت ارائه فیلم های تولیدی ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۴ اعلام شده است.

بنا بر این گزارش از دیگر شرایط حضور در این المپیاد می توان به موارد زیر اشاره کرد؛ 

- چنانچه ۱۲ تا ۱۹ سال دارید، یعنی متولد سال های (۱۳۷۵ الی ۱۳۸۲) هستید، می توانید در این مسابقه شرکت کنید.

- ابتدا باید فرم ثبت نام را با مراجعه به دفاتر انجمن سینمای جوانان استان خود پر کنید.

- کارگروه انجمن سینمای جوانان استان با شما تماس می گیرد تا طرحتان را برای ساخت یک فیلم ۳ دقیقه ای شفاهاً برایشان تعریف کنید، انتخاب شما در این مرحله بستگی به نظر این کارگروه دارد، پس سعی کنید طرحتان را خوب تعریف کنید.

- شما در انتخاب طرح آزاد هستید و می توانید درباره هر موضوعی که در دست دارید فیلم بسازید.

- چنانچه به امید خدا انتخاب شدید، به طور رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای در یک کارگاه آموزشی ــ مشورتی شرکت می کنید تا آمادگی بیشتری برای ساخت فیلم پیدا کنید.

- از هر استان سه فیلم از سوی انجمن سینمای جوانان ایران انتخاب و در بخش مسابقه المپیاد فیلم سازی نوجوانان بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شرکت داده خواهد شد.

- اگر قبلاً فیلمی تا زمان ۳ دقیقه ساخته اید، چه بهتر می توانید همان فیلم را به دفتر انجمن ارائه دهید.

- فیلم های تولیدی هر استان توسط کارگروه هر استان انتخاب و در جشنواره منطقه ای سینمای جوان مورد داوری قرارگرفته و سپس آثار برگزیده در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به نمایش درخواهد آمد.

نظر شما