شناسهٔ خبر: 36535 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

شرایط جدید پذیرش تحصیلات تکمیلی فارغ التحصیل ممتاز اعلام شد

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام شرایط جدید پذیرش دانشجویان ممتاز در دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایرنا؛ مجتبی علوی فاضل اظهار داشت: به منظور تسهیل فرصت ادامه تحصیل فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی شرایط جدیدی درنظر گرفته شده که به داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد امکان ادامه تحصیل بدون آزمون را می دهد.
وی افزود: به منظور تسهیل فرصت ادامه تحصیل فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی شرایط جدیدی درنظر گرفته شده که به داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد امکان ادامه تحصیل بدون آزمون را می دهد.
معاون دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های غیر علوم انسانی می بایست معدل ۱۶ و برای رشته های علوم انسانی حداقل معدل ۱۷ را کسب کنند.
وی در ادامه درخصوص ممتازین ادامه تحصیل در مقطع دکتری گفت: فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد گروه علوم انسانی می بایست معدل ۵/۱۸ و برای سایر رشته ها کسب معدل ۵/۱۷ ضروری است.
برای رشته های پزشکی و دامپزشکی کسب معدل ۱۷ ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: طبق سایر شرایطی که در دفترچه راهنما در زمان ثبت نام درج خواهد شد، داوطلبان دوره دکتری تخصصی گزینش و دعوت به مصاحبه خواهند شد.
علوی فاضل در پاسخ به این سوال که چند درصد از ظرفیت پذیرش شامل حال ممتازین مقاطع ارشد و دکتری می شود، گفت: برای مقطع کارشناسی ارشد ۱۰ درصد از ظرفیت و برای مقطع دکتری تخصصی ۲۰ درصد از ظرفیت برای استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز درنظر گرفته شده است.

نظر شما