شناسهٔ خبر: 37655 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

روسیه میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران شد

روسیه به عنوان کشور میهمان ویژه بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران معرفی شد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صبح روز چهارشنبه (۱۸ شهریور ماه) با حضور سید عباس صالحی و اعضاء شورای سیاست‌گذاری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

علی اکبر اشعری سخنگوی شورای سیاست‌گذاری با اشاره به برگزاری این جلسه گفت: در ابتدای دومین جلسه کلیات پیش‌نویس سیاست‌ها، راهبردها و اقدامات اجرایی برای اصلاح وضعیت بیست و نهمین نمایشگاه بین اللمللی کتاب تهران  ارایه شد. اعضاء شورا پس از بحث و بررسی پیشنهادهایی درباره آن ارایه دادند و مقرر شد تا علاوه بر بحث درباره آن، پیش‌نویس سیاست‌ها و راهبردهای اصلاحی برای نهاد نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی آماده شود.

اشعری با اشاره به مصوبه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب درباره زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: با توجه به زمان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در تقویم بین‌المللی، مصوب شد تا نمایشگاه بیست و نهم از چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت تا شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار شود.

علی‌اکبر اشعری اضافه کرد: موضوع دیگری که مورد بحث و بررسی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه قرار گرفت، بحث مهمان ویژه بود. در این نشست تصمیم گرفته شد تا علاوه بر کشور مهمان در نمایشگاه بیست و نهم «شهر مهمان» نیز حضور داشته باشد.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پایان تصریح کرد: همچنین با توجه به مجموعه شرایط کشور روسیه به عنوان مهمان ویژه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انتخاب شد.

نظر شما