شناسهٔ خبر: 44846 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی در دانشگاه مازنداران

مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: به زودی رشته آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در دانشگاه مازندران راه اندازی شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ صمد حاج جباری در بازدید در بازدید از امکانات دانشگاه مازندران برای اعطای مجوز مركز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان گفت: دانشگاه مازندران از معدود دانشگاه های کشور است كه در چارچوب جدید وزارت علوم، مجوز تاسیس مركز آموزش زبان فارسی برای غیرفارسی زبانان را كسب خواهد کرد.

وی افزود: آموزش زبان فارسی به دانشجویان بورسیه محدود نشده و اخذ چنین مجوزی این امکان را برای دانشگاه فراهم می آورد تا اقدام به جذب دانشجویان غیر بورسیه آزاد کند.

مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: بحث بین الملی سازی آموزش عالی در دستور كار وزارت علوم قرار دارد و با جدیت دنبال می شود و توسعه و ترویج زبان فارسی برای غیرفارسی زبانان نیز با توجه به اهداف كلان در دستور كار قرار دارد.    

حاج جباری با اشاره به اهمیت وب سایت دانشگاه ها در جذب دانشجویان خارجی گفت: وب سایت دانشگاه بهترین وسیله برای معرفی دانشگاه است و ضرورت دارد به زبان های مختلف ترجمه و ارائه شود.

سیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران نیز در این نشست، ضمن اشاره به ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی و منطقه ای دانشگاه مازندران ابراز امیدواری کرد: این دانشگاه مازندران می تواند تبدیل به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان غیر ایرانی در کشور شود.

وی با اشاره به اقدامات موثر دانشگاه برای گسترش و بهبود فعالیت های بین المللی، تصریح كرد: هم اکنون اقدامات جدی برای جذب دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه در این دانشگاه صورت گرفته است.

نظر شما