شناسهٔ خبر: 45783 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

چخوف و دیگران به روایت رحمانیان، چرمشیر و امجد

نشست نقد و بررسی نمایش «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد یکشنبه 31 مردادماه در موسسه آپ‌آرت‌مان برگزار می‌شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایسنا؛ در این نشست محمد رحمانیان، محمد چرمشیر و حمید امجد درباره چخوف و برداشت حمید امجد از نمایش «سه خواهر» او بحث و گفت‌وگو می‌کنند.
بنا بر اعلام برگزارکنندگان برنامه، نمایش «سه خواهر و دیگران» نوشته و کارگردانی حمید امجد از ۳ مرداد ساعت ۱۹:۳۰ در تئاتر شهر روی صحنه رفته و فعلا به دلیل  شروع  شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی  اجرای آن تا هفتم مرداد متوقف شده است. همین وقفه موجب شد که موسسه آپ‌آرت‌مان از سه یار همیشگی تئاتر ایران یعنی محمد رحمانیان، محمد چرمشیر و حمید امجد بخواهد تا در کنار یکدیگر در مورد چخوف و نمایش امجد صحبت کنند؛ زیرا متن این نمایش را حمید امجد به نگارش درآورده است و در آن به غیر از اشاره به رخدادها و شخصیت‌هایی واقعی از زندگی شخصی آنتوان چخوف، رخدادها و شخصیت‌هایی از چند اثر او همچون «باغ آلبالو» و «سه خواهر» نیز در کنار پاره‌هایی از موقعیت و رخدادهای «شاه لیر» شکسپیر حضور دارند. در این نمایش رد پای گرایش حمید امجد به شناخت و تجربه نمایش‌های سنتی ایرانی و تاریخ ایران نیز جستنی است.
این نشست ساعت ۷ بعدازظهر روز یکشنبه ۳۱ مردادماه در محل موسسه آپ‌آرت‌مان واقع در خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، خیابان کلانتری، پلاک ۴۸ برگزار می شود. این نشست برای همگان آزاد و رایگان است ولی علاقه‌مندان برای رزرو صندلی حتما باید از ساعت ۱۱ تا ۱۸ با شماره ۸۸۸۶۶۷۴۴ تماس بگیرند.

نظر شما