شناسهٔ خبر: 47413 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

جشن ملی تولید صنایع دستی برگزار می شود

دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به منظور رشد و توسعه صنایع دستی ایرانی جشن ملی تولید را در محل موزه ملی ایران برگزار می کند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی  و هنرهای سنتی کشور با تاکید بر لزوم توجه بیشتر بر تولید صنایع دستی گفت: هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران نشان دهنده ویژگیها و میراث هنری و سنتی مردم ایران است که تمام یا قسمتی از مراحل تولید آن با دست انجام می شود و به  تعبیر دقیق تر جزیی از فرهنگ ملی کشور و یادگار ارزشمندی از نیاکان ماست ویکی از ریشه دارترین ارزش های ملی ایران اسلامی است، هویت پذیری نسل های گذشته و آینده کشور به اتکای  میراث گرانبهایی است که در عرصه های مختلف از جمله هنر شکل می گیرد و به همین دلیل جایگاه هنرهای دستی بعنوان یکی از نقاط اتکاء بایستی منزلتی بیش از بیش یافته وزمینه رشد وتوسعه آن فراهم آید.

وی افزود: به همین منظور در راستای رشد و توسعه این هنر صنعت می بایست تولید کنندگان صنایع دستی ضمن تشکیل انجمنهای تخصصی و دریافت مشوق های لازم، از حمایتهای دولتی و غیر دولتی بهره مند گردند و راهکارهای حمایتی پیش روی صنایع دستی قرار گیرد. با توجه به این امر این اداره کل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشوردر نظر دارد جشن ملی تولید کنندگان صنایع دستی را هر ساله با حضور تولید کنندگان و دست اندر کاران این حوزه با حضور دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار نماید

میرزالودر زمینه ضرورت اجرای طرح جشن ملی تولید صنایع دستی نیز گفت: این طرح با توجه به ضرورت ایجاد هماهنگی و توسعه صنایع دستی در زمینه تعامل تولیدکنندگان کشور و تبادل اطلاعات تخصصی و ایجاد انجمنهای تخصصی، هم اندیشی برای دستیابی به تولید با کیفیت و مطابق استاندارد، بهبود وضعیت تولید صنایع دستی توسط برقراری ارتباط بین عوامل تولید، ارائه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات و تسیهل در روند تولید صنایع دستی، انتخاب برترین تولید کننده سال برنامه ریزی و طراحی شده است.

وی تاکید کرد: این جشن با برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته روز دوشنبه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۰ تا ۱۲:۳۰ در محل موزه ملی ایران برگزار می شود.  همچنین رونمایی از لوح گواهی کیفیت کارگاهی صنایع دستی، تجلیل از ۱۰ تولید کننده برتر سراسر کشور با اعطای طاووس نقره کوب از برنامه های پیش بینی شده در این مراسم است.

 همزمان با این جشن نمایشگاه هزار دستان نیز با  شرکت ۱۰۰۰ اثر برتر صنایع دستی کشور از ۱۵ تا ۱۸ آذر ماه  محل موزه ملی ایران برگزار می شود.

نظر شما