شناسهٔ خبر: 50973 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

پارامونت برنده نبرد فیلم داوینچی شد/ دی‌کاپریو سازنده و بازیگر

در نبرد سختی که بین پارامونت و یونیورسال برای کسب امتیاز ۷ رقمی ساخت فیلمی از زندگی لئوناردو داوینچی در جریان بود، پارامونت پیروز میدان شد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ پارامونت موفق شد تا امتیاز ساخت فیلمی با اقتباس از کتاب والتر ایزاکسون را درباره لئوناردو داوینچی به دست بیاورد.

این فیلم زندگینامه‌ای قرار است با بازی لئوناردو دی‌کاپریو در نقش اصلی ساخته شود.

دی کاپریو قرار است تولیدکننده فیلم نیز باشد و در کمپانی «اپین وی» که متعلق به خودش است این فیلم را بسازد.

یونیورسال مدت‌ها بود تلاش داشت تا امتیاز ساخت این فیلم را از کتاب «لئوناردو داوینچی» بگیرد. تلاش‌های یونیورسال روز جمعه ادامه داشت و به شنبه صبح نیز کشید.

اشتیاق دی کاپریو برای بازی در این فیلم نیز جای تعجب ندارد زیرا مادرش نام او را با الهام از لئوناردو داوینچی گذاشت و دلیلش هم اولین لگدهای جنین در شکم مادرش وقتی بود که او در برابر تابلویی از لئوناردو داوینچی در سال ۱۹۷۴ در فلورانس ایتالیا در گالری یوفیزی ایستاده بود.

ایزاکسون نویسنده پرفروش نیویورک تایمز است و بیوگرافی چهره‌های سرشناسی چون آلبرت اینشتین، هنری کیسینجر، استیو جابز و بنجامین فرانکلین را نوشته است.  فیلمی از کتاب «انیشتین: زندگی و جهان او» متعلق به سال ۲۰۰۷ با عنوان «نابغه» برای شبکه نشنال جیوگرافی ساخته شد. جفری راش در این فیلم در نقش انیشتین بازی کرده بود.

نظر شما