شناسهٔ خبر: 51978 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

علم کلام در علوم انسانی اسلامی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد

هیئت رئیسه چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی پنجشنبه، ۲۷ مهرماه با آیت الله العظمی سبحانی دیدار و گفت‌وگو کردند. وی در این دیدار تأکید کرد: به علم کلام در علوم انسانی اسلامی بیشتر توجه شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از شبستان؛ هیئت رئیسه چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی به همراه شماری از اساتید برجسته علوم انسانی اسلامی، پنجشنبه، ۲۷ مهرماه با مرجع عالیقدر جهان تشیع، آیت الله سبحانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام دکتر رضا غلامی، ضمن تشکر از آیت الله العظمی سبحانی به خاطر قبول دعوت کنگره برای حضور و افاضه در برنامه اختتامیه کنگره و همچنین مراسم اعطای سومین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی، گزارشی از آخرین وضعیت کنگره ارائه کرد.

در ادامه، آیت الله سبحانی، با مثبت ارزیابی کردن این گونه حرکت‌ها، بر لزوم توجه روشمند به حضور علم کلام در مبانی علوم انسانی اسلامی تاکید کرده و صیانت از سرمایه‌های فکری اسلام و عدم انفعال و تزلزل در برابر هجمه‌های فکری به تعالیم اسلامی را ضروری خواند.

گفتنی است، در این دیدار، حجج اسلام حمید پارسانیا و دکتر علی مصباح و همچنین دکتر محمد محمدرضایی هم حضور داشتند و پس از دیدار به توصیه آیت الله سبحانی از کتابخانه تخصصی موسسه امام صادق (ع) بازدید کردند.

نظر شما