شناسهٔ خبر: 52315 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

«بیژن و منیژه»، در میان نامزدهای نهایی جایزه بین‌المللی کتاب مصور

ترجمه انگلیسی «بیژن و منیژه» اثر علی اصغر سیدآبادی که تصویرگری آن را مرجان وفاییان انجام داده است در میان نامزدهای نهایی جایزه بین‌المللی کتاب مصور «لیتل هاکا» قرار گرفت.

«بیژن و منیژه»، در میان نامزدهای نهایی جایزه بین‌المللی کتاب مصور

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ در فهرست نامزدهای نهایی جایزه بین‌المللی کتاب مصور «لیتل هاکا» نام کتاب اقتباسی از یکی از داستان‌های شاهنامه فردوسی نیز به‌چشم می‌خورد.

کتاب مصور «بیژن و منیژه» اثر علی اصغر سیدآبادی که تصاویرش را مرجان وفاییان کشیده، توانست از میان ۱۵۰۰ کتاب ارسالی از ۴۰ کشور به مرحله نهایی دریافت این جایزه راه پیدا کند.
 
لیست نهایی این جایزه شامل ۱۸۰ عنوان کتاب مصور از انتشارات مختلف جهان است که قرار است نفر برگزیده در ماه دسامبر معرفی شود. 

داستان «بیژن و منیژه» یکی از داستان‌های معروف شاهنامه، کتاب حماسی ایرانیان است. این داستان روایت عشق بیژن پسر گیو و منیژه دختر افراسیاب است.

نیکولت جونز ویراستاری کتاب «بیژن و منیژه» سیدآبادی را به عهده داشته است. این اثر در سال ۲۰۱۶ توسط آزیتا راسی به زبان انگلیسی ترجمه و توسط انتشارات Tiny Owl در انگلستان منتشر شده است. تصاویر کتاب را مرجان وفاییان کشیده است که در کارنامه خود نقاشی کتاب «طوطی و بازرگان» و «سیندرلا نیل» را نیز دارد. 

جشنواره کتاب «لیتل هاکا» یک رقابت بین‌المللی بین کتاب‌های مصور از سراسر جهان است که هر سال توسط سازمان زنان شنزن کشور چین برگزار می‌شود.

نظر شما