شناسهٔ خبر: 52387 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

آخرین وضعیت کمک ‌رسانی به مناطق زلزله‌زده از سوی گروه‌های جهادی

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی آخرین وضعیت کمک رسانی به مناطق زلزله زده را از سوی گروه های جهادی تشریح کرد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ صادق مفرد با اشاره به خدمات گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده گفت: در روزهای ابتدایی ۲۰۰ گروه‌ جهادی ۵ یا ۶ نفره در منطقه حضور داشتند و در زمینه کمک‌های امدادرسانی، ‌ خدمات پزشکی، آواربرداری و تقسیم اقلام به سایر نیروهای حاضرامدادرسانی ‌کردند.

وی با بیان اینکه برخی از این گروه‌ها به دلیل پایان آواربرداری از منطقه خارج شدند، افزود: در حال حاضر ۵۰ گروه جهادی در منطقه حضور دارند.

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: در صدد هستیم از ظرفیت گروه‌های دیگر در زمان بازسازی بهره گیریم.

منفرد اظهار داشت: در حال حاضر مناطق زلزله ‌زده برای کمک ‌رسانی و توزیع اقلام منطقه‌ بندی شده اند و کمک های خوبی که از سوی مردم جمع آوری شده در ۴ محور ثلاث باباجانی، ازگله، سرپل ذهاب و قصرشیرن میان مردم توزیع شده است.

وی ادامه داد: مازاد اقلامی که توسط مردم ارسال می‌شود در ۶ انبار ذخیره و طی روزهای آینده توزیع می ‌شود.

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه طی زلزله اخیر ۲۲۳ روستا آسیب دیده است، گفت: سپاه هر استان متولی رسیدگی به حدود هزار خانوار شده است.

منفرد افزود: برای رسیدگی و خدمات رسانی به این خانوارها از ظرفیت گروهای جهادی و مردمی استفاده می‌شود و براین اساس جلوی بی ‌نظمی‌ها نیز گرفته می‌شود.

وی عنوان کرد: مسئله جمع‌آوری اطلاعات منطقه شروع شده و با کمک خیرین و مردم، خدمات به زلزله‌ زدگان ارائه می‌شود تا موضوع اسکان موقت مردم در مناطق زلزله زده آغاز شود.

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به راه‌اندازی موکب‌های دانشجویی از سوی گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده گفت: دو موکب دانشجویان جهان اسلام و علوم تحقیقات در منطقه استقرار یافته است.

منفرد تاکید کرد: از ظرفیت این موکب‌ها برای ایام برودت هوا و اسکان تکمیلی می‌توان بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی برای روحیه دادن به مردم منطقه و به خصوص کودکان و نوجوانان که تاکنون بدون متولی بوده نیز از طریق ظرفیت دانشجویان حاضر در این موکب‌ها فراهم خواهد.

نظر شما