شناسهٔ خبر: 53743 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

تغییر ۲۱رئیس واحد استانی دانشگاه آزاد/مرکز هیات علمی ایجاد می شود

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: از ۳۱ استان تاکنون ۲۱ رئیس استانی واحدهای دانشگاه آزاد تغییر کرده اند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ علی اکبر ولایتی صبح امروز در همایش اساتید بسیجی دانشگاه آزاد در واحد تهران مرکز این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد به امر مقام معظم رهبری از ۳۰ دی ماه سال گذشته تاکنون دچار تحولات زیادی شده است و در این دانشگاه همکارانی پایبند به انقلاب، اسلام و با کارآیی بسیار زیاد داریم.

وی افزود: دکتر فرهاد رهبر رئیس این دانشگاه هر جایی که انحراف ببیند با آن برخورد می کند.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اظهار داشت: از ۳۱ استان روسای ۲۱ واحد این دانشگاه تغییر کرده است.

ولایتی با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بر اساس این مصوبه دانشگاه آزاد می تواند مرکز جذب هیات علمی ایجاد کند که بر اساس آن می توانیم اساتید متدین را جذب کنیم.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: متفکرین غربی از روی بغض می گفتند حداکثر کاری که مسلمانان انجام داده اند این است که علوم را به عربی ترجمه کرده اند و بعدها در رنسانس آن را به غرب بازگردانده اند که این ادعای ناجوانمردانه است.

ولایتی تاکید کرد: بعد از انقلاب اسلامی این افراد ناچار شدند بگویند که تمدن اسلامی وجود دارد.

وی عنوان کرد: تمدن اسلامی بر اساس جهان بینی الهی است. این در حالی است که الهیاتی که در غرب وارد شده نیز  سوغات شرق است چرا که دین پایگاهش در شرق بوده است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: غربی ها از گذشته نگاهی مادی داشته اند و به جای اینکه غرب مسیحی شود در واقع مسیحیت غربی شده است.

ولایتی تاکید کرد: جهان بینی آموزش عالی ما را تغییر دادند این در حالی است که باید جهان بینی الهی در آموزش عالی ما وجود داشته باشد.

وی گفت:  از نظر غربی ها انسان از لجنزارهای مرداب ها تشکیل شده است. اما این تئوری ها منسوخ شده است.

 رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: یکی از تحولاتی که باید ایجاد شود این است که در همه علوم یک بخش از علوم انسانی که منشا آن وحی است وارد شود.

ولایتی تاکید کرد: دانشگاه آزاد دانشگاهی است که با پول مردم ایجاد شده و متعلق به همه مردم است.

وی افزود: ۱۴ هزار نخبه در این دانشگاه جذب شده است که ۶۰ درصد آن از بدنه دانشگاه آزاد و ۴۰ درصد از دانشگاه های دیگر بوده است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد عنوان کرد: ۱۰ درصد از بودجه این دانشگاه به امر پژوهش اختصاص داده شده که این روند ادامه خواهد یافت.

نظر شما