شناسهٔ خبر: 53864 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

انتقاد مجیدی از شرایط اکران فیلم «آن سوی ابرها»

مجید مجیدی دلیل این اتفاق را چنین عنوان کرد: «صادقانه اعلام می‌کنم که از ابتدا موافق زمان پخش فیلم «آن سوی ابرها» در شرایط و زمان موجود و تعیین‌شده نبودم». 

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از شرق؛ اکران فیلم «آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی دوباره به تعویق افتاد. مجید مجیدی دلیل این اتفاق را چنین عنوان کرد: «صادقانه اعلام می‌کنم که از ابتدا موافق زمان پخش فیلم «آن سوی ابرها» در شرایط و زمان موجود و تعیین‌شده نبودم». 

اکران مردمی فیلم سینمایی «آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی با حضور کارگردان فیلم و محمدرضا گلزار شامگاه چهارشنبه دوم اسفند در پردیس سینمایی کورش با استقبال مخاطبان برگزار شد. 
مجید مجیدی پیش از آغاز نمایش فیلم با اشاره به حادثه سقوط هواپیمایی تهران – یاسوج، گفت: «امروز هم‌وطنان بسیاری داغدار سانحه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج هستند و من به آنها تسلیت می‌گویم و خودمان را در غم آنها شریک می‌دانیم». 
او با اشاره به اینکه قرار بود از چهارشنبه دوم اسفند اکران فیلم «آن سوی ابرها» آغاز شود، افزود: «امروز می‌خواهم برخلاف برخی گمانه‌زنی‌ها که مطرح شد صادقانه اعلام کنم که خود من از ابتدا در کنار پخش‌کننده فیلم موافق زمان پخش این فیلم در شرایط و زمان موجود و تعیین‌شده نبودم». مجیدی با اشاره به اینکه فیلم «آن سوی ابرها» کاملا در هند ساخته شده و زبان فیلم نیز هندی است، گفت: «نسخه فیلم همراه با زیرنویس برای نمایش آماده شده بود؛ اما دوست داشتم که هم‌زمان با نمایش نسخه زیرنویس، نسخه دوبله فیلم نیز به نمایش درآید؛ اما متأسفانه با وجود تلاش‌هایی که از سوی دوستان و پخش فیلم انجام شد، نسخه دوبله فیلم آن‌گونه که مدنظر من بود فراهم و آماده نشد و مورد پسند من نبود؛ بنابراین تصمیم به توقف اکران فیلم گرفتیم». مجیدی با تشکر از حضور محمدرضا گلزار در اکران مردمی فیلم گفت: «معمولا برای فیلم‌ها حامی‌های مختلف مالی گرفته می‌شود، اما من تصمیم گرفتم از هنرمندان خوب کشور که مورد اقبال مردم هستند به‌عنوان حامی مردمی فیلم استفاده کنیم و وقتی من این مسئله را با محمدرضا گلزار در میان گذاشتم ایشان پذیرفتند و استقبال خوبی کردند و من از محمدرضا گلزار بسیار سپاسگزارم». 
کارگردان فیلم «بید مجنون» با اشاره به اینکه «محمدرضا گلزار دو دهه سوپراستار بوده و یکی از دلایل این مسئله این است که او مردمی بوده و خوب زندگی کرده است» و نیز با اشاره به حضور یک‌ساله خود در هند، گفت: «بعد از ساخت فیلم «سلام بمبئی» در هند هرجا می‌رفتم از محمدرضا گلزار به نیکی یاد می‌شد. یکی از رمزهای موفقیت گلزار همین وجه مردمی‌بودن و خوب‌زندگی‌کردن است و خود من به بازی گلزار علاقه دارم و فیلم «بوتیک» به کارگردانی حمید نعمت‌الله و با بازی او یکی از فیلم‌های مورد علاقه‌ام است».  مجیدی با اشاره به علاقه‌مندی نوجوانان و جوانان به محمدرضا گلزار گفت: «بسیار علاقه‌مند بودم تا یک بار فیلم «آن سوی ابرها» را همراه با جوانان و نوجوانان تماشا کنم». 
محمدرضا گلزار نیز در سخنانی گفت: «حضور من در این مراسم افتخاری برای من است و مجید مجیدی حق بزرگی به گردن ما، سینمای ایران و کشور دارد».  و ادامه داد: «زمانی که ما در هند سر فیلم «سلام بمبئی» کار می‌کردیم، هر فردی که به ما می‌رسید سراغ مجید مجیدی را از ما می‌گرفت و تصور می‌کردند که مجیدی نیز با ما در فیلم همکاری می‌کند و ما گاهی برای اینکه امتیازی برای خود به دست بیاوریم می‌گفتیم بله آقای مجیدی هم در کنار ما هستند. من امروز با افتخار آمدم این فیلم را ببینم و همه ما باید از فیلم‌هایی مانند «آن سوی ابرها» حمایت کنیم». 
در این مراسم جایزه تدوین فیلم که دو ماه پیش در جشنواره فیلم استانبول به فیلم «آن سوی ابرها» تعلق گرفته بود، به حسن حسندوست، تدوینگر فیلم اهدا شد. 

نظر شما