شناسهٔ خبر: 54885 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

بیست‌وششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال فراخوان داد

فراخوان بیست‌وششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی منتشر شد.

بیست‌وششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال فراخوان داد

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، بیست‌وششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های ارزشمند در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، در سه بخش تألیف، ترجمه و تصحیح که برای نخستین‌بار طی سال گذشته میلادی(۲۰۱۷) به زبان‌های گوناگون در کشورهای مختلف (غیر از ایران) چاپ شده است، در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌کند.
 
بر اساس فراخوان بیست‌وششمنی دوره جایزه جهانی کتاب سال از تمام ناشران، پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود، یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را برای شرکت در این دوره جایزه، به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.
 
موضوع آثار ارسالی:
 
الف ـ مطالعات اسلامی: کلیات، معارف اسلامی، تاریخ اسلام، رجال، اخلاق، علوم قرآنی، حدیث، ترجمه متون اسلامی، قرآن‌پژوهی و تفسیر، فقه و حقوق اسلامی، علم کلام، فلسفه، تصوف و عرفان، تاریخ علم در اسلام، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد اسلامی، هنر و معماری اسلامی، مطالعات اسلام معاصر و غیره.
 
ب ـ مطالعات ایرانی: کلیات، زبان و زبان‌شناسی ایرانی، مردم‌شناسی، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، تاریخ ایران، هنر و معماری ایرانی، تاریخ و تمدن ایران باستان، ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی و غیره.
 
ویژگی‌های آثار ارسالی:
 
الف) برخورداری از ابتکار و خلاقیت در ارائه بینش اسلامی و تحقیقات و مطالعات ایرانی
 
ب) بهره‌مندی از ارزش‌های فرهنگی بسیار درخور توجه و منطبق با معیارهای تحقیقی و پژوهشی و استناد به منابع معتبر وعلمی.
 
ج) تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل‌بندی موضوع‌ها، رعایت هماهنگی فصول و یک‌دستی مطالب، ذکر فهارس فنی، اهتمام به ویراستاری، ارایه مناسب کتاب و نداشتن اغلاط چاپی.
 
د) رعایت معیارهای اساسی ترجمه در کتاب‌های ترجمه شده
 
هـ) رعایت آداب و قواعد تصحیح انتقادی متون به همراه توضیحات و حواشی لازم، و ارائه نسخ بدل به حد کافی در کتاب‌های تصحیح‌ شده
 
از تمامی ناشران، پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود یک نسخه از کتاب‌ مورد نظرخود را برای شرکت در این دوره از جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تا ۳۱ شهریورماه سال جاری به نشانی تهران، میدان هفتم‌تیر، خیابان قائم‌مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره۷، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند.
 
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۸۸۸۶۱۳۲۰ تماس بگیرند و یا به سایت www.bookaward.ir مراجعه کنند.

نظر شما