شناسهٔ خبر: 55393 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

همکاری های علمی ایران و اسپانیا توسعه می یابد

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از آمادگی ایران برای توسعه و تحکیم همکاری های علمی با کشور اسپانیا خبر داد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ حسین سالار آملی، در دیدار با ادواردو لوپز بوسکتس، سفیر اسپانیا در ایران، به آمادگی وزارت علوم برای توسعه و تحکیم همکاری های علمی میان دو کشور اشاره کرد.

وی گفت: نکته مهم در روابط علمی دو کشور، نظام مند کردن همکاری هاست و از این رو ما آمادگی داریم با دعوت از وزیر علوم اسپانیا و تشکیل نشست های تخصصی، نقشه راه همکاری‌های علمی ایران و اسپانیا را تدوین کنیم.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از آمادگی مسئولان وزارت علوم برای سفر به اسپانیا به منظور تشکیل نشست های تخصصی و تدوین نقشه راه خبر داد و سه سیاست کلان و محوری وزارت علوم در توسعه همکاری های علمی بین المللی را انتقال دانش و فناوری، آموزش حرفه ای و بین المللی سازی آموزش عالی نام برد.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی افزود: توسعه همکاری با اسپانیا برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از این رو، به دانشگاه علامه طباطبایی ماموریت داده ایم تا به عنوان متولی کارگروه ملی هماهنگی و پیگیری همکاری های علمی با اسپانیا، برنامه های همکاری با اسپانیا را با کمک سایر دانشگاه های ایرانی ارائه کند.

سالار آملی، همکاری دو کشور در قالب اتحادیه اروپا و برنامه های علمی آن مانند افق ۲۰۲۰ و اراسموس را از جمله زمینه های دیگر همکاری میان دو کشور برشمرد.

نظر شما