شناسهٔ خبر: 55507 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

پذیرش ۷۵ هزار دانشجوی بین المللی تا پایان برنامه ششم توسعه

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تا پایان برنامه ششم باید ۷۵ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کشور پذیرش کنیم.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ مجتبی صدیقی صبح امروز در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان غیرایرانی بورسیه وزارت علوم در دانشگاه تهران گفت: امسال جشن های دانش آموختگی دانشجویان خارجی به صورت منطقه ای و در سه شهر تهران، اصفهان و مشهد برگزار شد.

وی افزود: امیدواریم در سالهای آینده با افزایش تعداد دانشجویان خارجی شاهد جشن دانش آموختگی این دانشجویان در هر یک از دانشگاه های کشور باشیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان تأکید کرد: پذیرش دانشجوی بین‌المللی یکی از سیاست های اصلی آموزش عالی کشور است و تا پایان برنامه ششم توسعه باید تعداد این دانشجویان به ۷۵ هزار نفر افزایش یابد.

صدیقی خاطرنشان کرد: بنابراین باید تسهیلات بیشتری از سوی وزارت علوم و دانشگاه ها برای جذب دانشجویان خارجی در کشور ایجاد شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۲ مرکز کنسولی و ۱۴ مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی در کشور داریم.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: افزایش تسهیلات لازمه پذیرش دانشجوی بین‌المللی در کشور است و امیدواریم این دانشجویان مبلغ علم و آموزش ایران در دیگر کشورها باشند و دانشگاه های ایران را به کشورهای دیگر معرفی کنند.

صدیقی تأکید کرد: پیام همه مردم ایران صلح است و جمهوری اسلامی ایران پای بند به قراردادهای بین‌المللی است. اما در کشورهایی که توحش جدید در آنها شکل گرفته قراردادهای بین‌المللی به راحتی زیرپا گذاشته می شود. این در حالی است که مردم ایران به تعهدات بین‌المللی پای بند هستند و آن را دنبال می کنند. مردم ایران عاشق دنیا هستند.

نظر شما