شناسهٔ خبر: 55605 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

حمایت اصولی برای تجمیع دانشگاه خواجه نصیر وجود ندارد

رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: اجرای پروژه تجمیع دانشگاه نیاز به حمایت اساسی و اصولی دارد که ظاهرا برای اجرای آن عزمی وجود ندارد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ علی خاکی صدیق گفت: متاسفانه علی رغم تلاش های زیادی که برای اجرای پروژه تجمیع دانشگاه خواجه نصیر صرف شد اما زمان لازم که باید از اجرای پروژه حمایت مالی صورت می گرفت این موضوع عملیاتی نشد.

وی افزود: قرار بود دانشگاه خواجه نصیر در ساختمان سوهانک کمیته امداد تجمیع شود که برای اجرای این پروژه نیازمند تامین مبلغی بودیم که دانشگاه به هیچ وجه نمی توانست آن را تامین کند و متاسفانه به دانشگاه کمک نشد و پروژه در فاز اول متوقف شد.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد: اجرای این پروژه می توانست آبروی آموزش عالی کشور باشد و بعد از نزدیک ۴ دهه، دانشگاه را از پراکندگی نجات دهد.

خاکی صدیق با بیان اینکه ۷هزار دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر در ۱۸ نقطه تهران رفت و آمد می کنند، عنوان کرد: باتوجه به وضعیت ترافیکی و آلودگی هوا این رفت و آمدها صدمات زیادی خواهد داشت.

وی به موضوع برنامه های فرهنگی دانشگاه اشاره کرد و گفت: برنامه های فرهنگی دانشگاه ها بسیار پیچیده شده و در این سیستم غیر متمرکز و پراکنده دانشگاه و بودجه های ناکافی، ما با مشکل جدی مواجه هستیم.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر اظهار داشت: تمام این مسائل می توانست حل شود اما به دلیل عدم حمایت ها نتوانستیم پروژه تجمیع دانشگاه را اجرا کنیم.

خاکی صدیق گفت: اجرای این پروژه نیاز به حمایت اساسی و اصولی داشت که ظاهرا این عزم وجود ندارد که این پروژه انجام شود.

وی تاکید کرد: درحال حاضر اولویت ما این است که بتوانیم از فضاهای موجود دانشگاه به نحو احسن استفاده کنیم.

نظر شما