شناسهٔ خبر: 55732 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

فرزاد امینی اجرای دیشب هیپولیت را به سیدجواد طباطبایی تقدیم کرد

فرزاد امینی اجرای شب گذشته نمایش هیپولیت ۱۴ مرداد ۹۷ را ضمن قدردانی از دکتر سیدجواد طباطبایی به ایشان تقدیم کرد.

پس از اجرا در تالار حافظ

«هیپولیت» در تئاتر مستقل روی صحنه می‌رود

به گزارش فرهنگ امروز؛ نمایشنامه «هیپولیت» اثر اوریپید، یکی از برجسته‌ترین تراژدی‌های یونان باستان است که فرزد امینی کارگردان تئاتر و دانش آموخته فلسفه در حال اجرای آن در تئاتر مستقل است. اجرای این اثر که از ۳۱ تیرماه ساعت ۲۱ آغاز شده است نوید خوبی برای دوستداران هنر و فلسفه است.

فرزاد امینی که خود دانش آموخته فلسفه است در اجرای شب گذشته به شاگردیش نزد طباطبایی اشاره کرد و اینکه چگونه هنر تئاتر را با شرکت در کلاس های درس ایشان بهتر از گذشته درک نمود. در پایان اجرای این نمایش امینی اجرای خود را به پاس این آموزه ها به ایشان تقدیم کرد.


بازیگران این نمایش (به ترتیب حروف الفبا) عبارتند از: عطیه بیات، رها سلیمانی، زهرا سوری، مونا سهراب حقیقت، بهرام عباسی فرد، عماد قرهی، نیایش نهاوندی
هیپولیت تراژدی مردی است که خیال میکند نیکی و جوانمردی، راه سعادت است اما سرنوشتش راه به سوی دیگری میرود که آن  چیزی نیست جز یک تقدیر سیاه.
سایر عوامل این اجرا عبارتند از: طراح لباس: پارمیس امینی، مدیر تولید: حسن جودکی، ساخت تیزر: امید کریم زاده (استودیوکاج)، عکس: کیارش مسیبی، مدیر روابط عمومی: مریم رودبارانی
فروش بلیط های این نمایش به زودی در سایت تیکت آغاز می شود.
نمایش های پیشین فرزاد امینی در مقام کارگردان تئاتر عبارتند از «پروا» (آبان ۱۳۸۵ تالار مولوی)، «منشاء همه نابود کنندهایت یک چیز بیشتر نیست» (اردیبهشت ۱۳۸۶، جشنواره تئاتر دانشگاهی)، «حکایت حیات سه‌ سگ و خیابان و شب» (اردیبهشت ۱۳۸۷، جشنواره تئاتر دانشگاهی)، «مکبث» (۱۳۸۹ جشنواره تئاتر دانشگاهی و فرهنگسرای بهمن شهریور ۱۳۹۰)، «من از سگ بودنم چیزهای جدیدی فهمیده بودم» (مرداد ۱۳۹۲ خانه هنرمندان، سالن استاد انتظامی)، «آه شهلا این گاوی که جلوم داره راه میره ...» (دی ۱۳۹۳ نمایشخانه استاد انتظامی)، «عشق سال های وبا» (تیرماه ۱۳۹۴ سالن استاد سمندریان).

نظر شما