شناسهٔ خبر: 55807 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

«میدل مارچ» با ترجمه رضا رضایی به بازار می‌آید

رضا رضایی از پایان ترجمه رمان«میدل مارچ» خبر داد و گفت این رمان بزودی از سوی نشر نی منتشر می‌شود.

«میدل مارچ» با ترجمه رضا رضایی به بازار می‌آید

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ رضا رضایی از ترجمه جدیدی که در دست انتشار دارد خبر داد و گفت: ترجمه رمان «میدل مارچ» به پایان رسیده و در حال طی مراحل نهایی برای چاپ است. رمان «میدل مارچ» مراحل بازخوانی را طی می‌کند و به زودی از نشر نی منتشر خواهد شد.

این مترجم درباره دیگر ترجمه‌های موجود از این اثر در بازار کتاب گفت: ترجمه‌ای از این رمان نیز از  مینا سرابی کمابیش در بازار کتاب موجود است که سال انتشار آن به دهه شصت برمی‌گردد.

مترجم «شاه بی‌بی سرباز» در ادامه عنوان کرد: ترجمه این رمان حدود 1400 صفحه است و به احتمال زیاد در دو مجلد عرضه خواهد شد.گفتنی است رمان «میدل مارچ» شاخص‌ترین اثر جورج الیوت نویسنده و رمان‌نویس انگلیسی دوران ویکتوریا و ایجاد کننده روش آنالیز روانشناسی شخصیت‌های رمان‌های مدرن است. نام اصلی این نویسنده ماری‌آن ایوانس است چون او ترجیح می‌داد که با یک نام مردانه بنویسد تا مخاطبان او را جدی بگیرند و به چشم زنی که تنها نوشتن رمان‌های سطحی و عاشقانه از او برمی‌آید به او نگاه نکنند.

ژرفای اندیشه جورج الیوت و نبوغ خارق‌العاده‌اش در به تصویر کشیدن افکار شخصیت‌ها یکی از نکات برجسته این رمان بلند کلاسیک است. این سبک تجزیه و تحلیل روانشناسانه مختص خود الیوت است. ویرجینیا وولف این کتاب را رمانی نادر برای آدم‌های بالغ توصیف می‌کند. رمان «میدل مارچ» در سال ۲۰۰۷ جزو ده رمان برتر برای تمامی اعصار شناخته شد.

نظر شما