شناسهٔ خبر: 56301 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

برترین ناشران جهان در سال ۲۰۱۷

موسسه فرانسوی لیورس هبدو جدول رتبه‌بندی ناشران برتر جهان را بر اساس درآمد کسب شده در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده است.انتشارات انگلیسی پیرسون همچنان نفر اول این جدول است.

برترین ناشران جهان در سال 2017

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ طبق آخرین جدول رتبه‌بندی ناشران سراسر جهان معلوم شد که هنوز انتشارات آموزشی پیرسون انگلیس به پادشاهی خود در بین ناشران جهان ادامه می‌دهد. این انتشارات که دفتر مرکزی آن در شهر لندن  قرار دارد در سال ۲۰۱۷ توانست از طریق فروش کتاب و روزنامه ۶میلیارد دلار درآمد کسب کند.

انتشارات پیرسون در سال ۱۸۴۴ توسط ساموئل پیرسون تاسیس شد و هم اکنون در زمینه چاپ کتاب‌های آموزشی فعالیت می‌کند. این انتشارات مالک بخشی از سهام انتشارات معروفی مثل پنگوئن و روزنامه‌هایی مثل فایننشال تایمز و اکونومیست است.

بر اساس جدول رتبه‌بندی ناشران جهان که هر سال توسط موسسه لیورس هبدو (Hebdo) فرانسه تهیه می‌شود، بعد از انتشارات انگلیسی پیرسون گروه چند ملیتی ریلکس و گروه انتشاراتی رویترز در مقام‌های دوم و سوم قرار دارند.

سال گذشته انتشارات پیرسون ۲۲درصد سهام خود را به گروه انتشاراتی برتلسمن کشور آلمان واگذار کرد که در این جدول در رتبه چهارم قرار دارد. طبق جدول موسسه فرانسوی برترین ناشران جهان بر اساس میزان درآمد طبق زیر بر اساس میلیون دلار اعلام شده است:
 

رتبه انتشارات کشور متبوع درآمد در سال ۲۰۱۷
۱ پیرسون (Pearson) انگلیس
$۶,۰۷۰
۲ ریلکس (RELX Group) انگلیس، آمریکا، هلند $۵,۶۰۹
۳ رویترز (Thomson Reuters) کانادا
$۴,۹۴۱
 
۴ برتلسمن (Bertelsmann) آلمان $۴,۲۴۰
۵ والتر کلوور (Wolters Kluwer*) هلند
$۳,۹۹۴
 
۶ هچت لیور (Hachette Livre) فرانسه $۲,۷۳۵
۷ گروپو پلانتا (Grupo Planeta) اسپانیا
$۱,۹۷۴
 
۸  اسپرینگر نیچر(Springer Nature) آلمان $۱,۹۵۶
۹  اسکولاستیک (Scholastic) آمریکا
$۱,۷۴۲
 
۱۰  مک گراهیل (McGraw-Hill Education) آمریکا $۱,۷۱۹

نظر شما