شناسهٔ خبر: 56710 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پژوهشی از قانون"سن بازنشستگی" مستثنی هستند

قائم مقام وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها و وزارت علوم از قانون"سن بازنشستگی" مستثنی هستند، گفت: قانون اخیر سن بازنشستگی شامل مراکز و دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم نمی شود.

دانشگاهها

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایسنا؛ دکتر باقری ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه‌ها، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری بر اساس ماده 1 قانون احکام داخلی از قوانین جاری کشور مستثنی و تابع ضوابط آیین نامه‌های استخدامی مصوب هیات‌های امنا بوده و ضوابط متفاوتی دارند. بنابراین قانون"سن بازنشستگی" مشمول مسئولان آموزش عالی، روسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها نخواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با وجود اینکه دانشگاه‌ها، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری از قوانین جاری کشور مستثنی هستند اما در حال حاضر مسئول یا رییس بازنشسته‌ای در این مراکز وجود ندارد و رویکرد وزارت علوم در انتصاب افراد مبتنی بر "جوانگرایی" خواهد بود.

قائم مقام وزیر علوم خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط رییس دو دانشگاه کشور بازنشسته بودند که یکی از این افراد استعفا داده و دنبال جایگزینی برای کرسی این دانشگاه هستیم و وضعیت رییس دانشگاه دیگر نیز در مرحله بررسی قرار دارد.

نظر شما