شناسهٔ خبر: 57349 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

کمیسیون آموزش لایحه حق تحصیل دانشجویان را بررسی می کند

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی موضوع لایحه دولت درباره حق تحصیل و الحاق آن به قانون سنجش و پذیرش دانشجو را بررسی می کند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیاظهار داشت: لایحه ای از اطراف دولت آمده است که در آن پیشنهاد شده است که «هیچکس را نمی توان به به عذری غیر از عدم صلاحیت علمی مقرر از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی محروم کرد»، به همین منظور این لایحه در کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: در جلسه روز سه‌شنبه ۱۳ آذرماه ۹۷ لایحه الحاق یک تبصره به ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور بررسی خواهد شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین در این جلسه موضوع طرح الحاق یک تبصره به ماده (۶۶) قانون مدیریت خدمات کشوری نیز بررسی می شود. این موضوع به محدودیت اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در قانون مدیریت خدمات کشوری می پردازد.

هیئت وزیران لایحه الحاق یک تبصره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور جهت تقدیم به مجلس شورای اسلامی را به تصویب رسانده است.

به موجب این اصلاحیه حق آموزش جزء حقوق اساسی افراد است و هیچکس را نمی توان به به عذری غیر از عدم صلاحیت علمی مقرر از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی محروم کرد. در برخورداری از حق آموزش در مقاطع تحصیلی افراد دارای سابقه محکومیت قطعی کیفری به جرائم سازمان یافته، قاچاق انسان، محاربه و جاسوسی مستثنی هستند.

نظر شما