شناسهٔ خبر: 57896 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

بررسی امکان تفسیر دینی از فلسفه‌ افلاطون

نشست نقد و بررسی کتاب «بررسی امکان تفسیر دینی از فلسفه‌ افلاطون» با حضور انشاءالله رحمتی، بیژن عبدالکریمی و هادی جعفری در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل ازمهر؛ بررسی امکان تفسیر دینی از فلسفه‌ افلاطون به تازگی کتاب «بررسی امکان تفسیر دینی از فلسفه‌ی افلاطون» نوشته‌ «هادی جعفری» به همت انتشارات نقد فرهنگ منتشر شده است.

این کتاب می‌کوشد، امکان نوعی تفسیر دینی و معنوی از فلسفه‌ افلاطون، در مقام بنیان‌گذار متافیزیک را برجسته کند. بی‌تردید این امکان، باید به نحو توامان در کنار سایر امکانات مستتر در تفکر افلاطونی مدّ نظر قرار بگیرد. افلاطون به لحاظ تاریخی، در پایان سنت فکری و فرهنگی یونان باستان و در آغاز ظهور سنت جدید متافیزیک قرار دارد. به همین دلیل، در کنار خردگرایی منطق محورانه‌ متافیزیکی، هنوز عناصر نیرومندی از تفکر شهودی، معنوی و دینی یونان باستان در اندیشه‌ وی حضور دارد.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۸ دی ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «بررسی امکان تفسیر دینی از فلسفه‌ افلاطون» اختصاص دارد که با حضور انشاءالله رحمتی، بیژن عبدالکریمی و هادی جعفری در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

نظر شما