شناسهٔ خبر: 58023 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

کتابی برای فهم تحول مفهوه سوژه در شناخت‌شناسی فمینیستی

سحر صنیعی تحول مفهوه سوژه در شناخت‌شناسی فلسفه سیاسی فمینیستی را در قالب یک کتاب بررسی کرده است.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایبنا؛ کتاب «تحول مفهوه سوژه در شناخت‌شناسی فمینیستی و نتایج سیاسی آن» نوشته سحر صنیعی منتشر شد.

کتاب «تحول مفهوه سوژه در شناخت‌شناسی فمینیستی و نتایج سیاسی آن» درباره مضامین فلسفه سیاسی فمینیسم است و برای اولین بار این موضوع در ایران مطرح می‌شود. 

سحر صنیعی در این کتاب موضوع فلسفی سوژه در اندیشه فمینیستی را پیگیری می‌کند که تحول مفهوم سوژه در شناخت‌شناسی فمینیستی بر حوزه‌های متفاوت اندیشه و عمل سیاسی و اجتماعی تاثیر می‌گذارد و آن را به سوی فاصله گرفتن از سلسله مراتبی شدن مرد سالار سوق می‌دهد.

نکته‌ای که سعی شد در این کتاب نشان داده شود این بود که تحول مفهوم سوژه بحث مهمی در فلسفه سیاسی بوده و می‌تواند بر بدنه شناخت از فمینیسم و مفاهیم سیاسی تاثیر بسزایی بر جای بگذارد.

«تحول مفهوم سوژه در شناخت‌شناسی فمینیستی و نتایج سیاسی آن» تالیف سحر صنیعی دکتری علوم سیاسی با گرایش اندیشه سیاسی و کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی در  ۱۵۵ صفحه در شمارگان ۵۰۰ جلد و با بهای ۱۵ هزار تومان با ویراستاری علمی (رضا شیرزادی)، ویراستاری ادبی (محسن ضیایی) و طراحی جلد (نسا بیگی) از سوی انتشارات البرز دانش فردا به چاپ رسیده است.

نظر شما