شناسهٔ خبر: 59283 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی دکتری دانشگاه تهران/عدم اختصاص ارزنیمایی

رئیس دانشگاه تهران از کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی خارج از کشور دانشجویان دکتری توسط وزارت علوم خبرداد و گفت: سهمیه دانشگاه کمتر از یک دوم سال گذشته است.

کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی دکتری دانشگاه تهران/عدم اختصاص ارزنیمایی

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ محمود نیلی احمد آبادی در گفتگویی با اشاره به کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی دکتری دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران به دو روش دانشجوی دکتری به فرصت مطالعاتی اعزام می‌کند.

وی ادامه داد: یک روش اعزام با حمایت وزارت علوم بوده که به این دانشجویان ارز نیمایی تعلق می‌گیرد و روش دیگر اینکه دانشجویان با استفاده از منابع مالی دانشگاه اعزام می‌شوند.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: متأسفانه به دانشگاه تهران ارز نیمایی اختصاص نیافت و این به اعتقاد من رخداد خوبی نیست، مگر دانشگاه تهران چه تعداد دانشجو به فرصت مطالعاتی اعزام می‌کرد که ارز نیمایی نیز تعلق نگرفت.

وی با اشاره به سهمیه فرصت مطالعاتی دکتری افزود: سهمیه‌ای که وزارت علوم اعلام کرده، کمتر از یک، دوم سال گذشته است و این باعث می‌شود خیلی دچار مشکل شویم.

نیلی احمد آبادی افزود: به اعتقاد من در این شرایط است که حتماً باید دانشجو را به خارج اعزام کنیم چرا که با توجه به شرایط کشور، در تأمین مواد اولیه آزمایشگاهی دچار مشکل هستیم و حضور دانشجویان ایرانی در خارج از کشور به توسعه علم و فناوری کمک می‌کند.

وی ادامه داد: این دانشجویان ارتباطات بین المللی را گسترش می‌دهند و یکی از بهترین سفیران کشور برای شناسایی کشور و توانمندی‌های آن هستند.

نظر شما