شناسهٔ خبر: 61412 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

حسن‌زاده نامزد نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن شد

جایزه هانس کریستین اندرسن فرهاد حسن‌زاده را به‌عنوان یکی از نامزدهای نهایی سال ۲۰۲۰ خود معرفی کرد.

حسن‌زاده نامزد نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن شد

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) که مسئول برگزاری جایزه ادبی «هانس کریستین اندرسن» است، فهرست ۶ نامزد نهایی سال ۲۰۲۰ خود را اعلام کرد و فرهاد حسن‌زاده به نمایندگی از ایران در کنار ماریا کریستینا راموس از آرژانتین، بارت مویرت از بلژیک، ماری اودِ-موغای از فرانسه، پیتر اسوتینا از اسلوونی و ژاکین وودسون در این فهرست قرار گرفتند.

در بخش تصویرگری آثار ادبی کودک و نوجوان نیز ایزابل آرسنو از کانادا، سیزو تاشیما از ژاپن، سیلویا ویو از هلند، ایونا شیلوسکا از لهستان، النا اودریوزولا از اسپانیا و آلبرتین از سوئیس به جمع ۶ نامزد نهایی راه یافته‌اند.

هیات داوران ۱۰ نفره جایزه «هانس کریستین اندرسن» که به نوبل کوچک هم معروف است، نامزدهای نهایی این جایزه را از میان ۳۴ نویسنده و ۳۶ تصویرگری انتخاب کرده‌اند که در فهرست نامزدهای اولیه قرار گرفته‌ بودند.

برندگان نهایی بخش نویسندگی و تصویرگری جایزه ادبی «هانس کریستین اندرسن» روز ۳۰ مارس ۲۰۲۰ (۱۱ فروردین ۱۳۹۹) و در نشست مطبوعاتی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) در جریان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بلونیا در ایتالیا معرفی می‌شوند. 

نظر شما