شناسهٔ خبر: 65189 - سرویس کتاب و نشر
نسخه قابل چاپ

کتاب «نیم قرن تا ناکامی» رونمایی می‌شود

آخرین اثر انتشارات دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران که با رویکردی دوگانه و در دو بخش به زیور طبع آراسته شده رونمایی می‌شود.

فرهنگ امروز: به نقل از روابط عمومی انتشارات دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، از  آخرین اثر انتشارات دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با حضور و سخنرانی علی لاریجانی، حسین صفارهرندی و سید عباس صالحی برگزار خواهد شد از کتاب «نیم قرن تا ناکامی» رونمایی می‌شود. 

آن چه در بخش اول این اثر تقدیم خوانندگان گرامی شده ترجمه کتاب «نبرد مخفی علیه ایران» نوشته رونن برگمن است که برای اولین بار در ایران نشر می‌یابد و در قالب اقدامی نو در بخش دوم این اثر، نقد آن به قلم عباس سلیمی نمین عرضه شده است که کمک شایان توجهی به همه جانبه نگری مخاطبان خواهد کرد. 

در گزارش انتشارات دفتر مطالعات آمده است: امیدواریم این حرکت که یک ترجمه‌ و یک تألیف در پی هم آمده، الگویی مناسب، ارزیابی شود و در آینده بررسی برخی آثار بسیار مغرضانه‌تر را در عرصه‌های تخصصی و تحقیقاتی کشور بدین گونه شاهد باشیم؛ زیرا این روش علاوه بر تقویت حوزه‌های کارشناسی در زمینه تاریخ معاصر، اشراف و عمق‌یابی مطالعاتی دانشگاهیان، حوزویان و دانشجویان و طلاب را آسان‌تر خواهد کرد. 

مراسم رونمایی از این اثر، روز چهارشنبه یکم تیرماه ۱۴۰۱ ساعت ۳۰: ۱۰ در سالن حکمت کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

در این مراسم افزون بر تجلیل از مشارکت کنندگان در تولید این اثر، شمه‌ای از مزیت‌های این روش پژوهشی برای محققان، بازگو می‌شود.

نظر شما