نمایش همه
 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۵:۴۹

  دعوت از دانشگاه‌ها برای ارسال پایان‌نامه‌های مرتبط با حقوق شهروندی

  دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی با اشاره به برگزاری "جشنواره ملی انتخاب پایان‌نامه برتر حقوق شهروندی" گفت: بعد از تصمیم برای برگزاری این جشنواره از طرف وزارت علوم به تمام دانشگاه‌های کشور نامه زده شد تا پایان‌نامه‌های مرتبط با ۲۲ سرفصل حقوق شهروندی را به دبیرخانه بفرستند.

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۵

  تجدد ایرانی همسو با سنت/ زیست سیاست ایرانی در گفت‌وگو با امیر مقدور مشهود پژوهشگر علوم سیاسی

  وقتی از زیست سیاست ایرانی صحبت می‌کنیم مراد سیاست‌هایی است که با تنظیم و ترتیب زندگی انسان‌ها به دنبال یکسان‌سازی و شبیه سازی آنها در سرزمین ایران است. بارزترین دوره اجرای زیست سیاست دوره پهلوی اول است. سیاست‌های مختلف اعم از یکسان سازی زبان و لباس و غیره همگی معطوف به هدفی بود که عنوان ملت سازی بر آن نهاده‌اند. پهلوی دوم هم با شرایط خاص دوره خود تقریبا به این سیاست‌ها ادامه می‌دهد.

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۲:۴۰

  نشست «رویارویی با پرسش‌های ابدی» برگزار می‌شود

  نشست «علم، فلسفه و الهیات و رویارویی با پرسش‌های ابدی» در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۰

  نویسندی هندی تبار برنده نوبل ادبیات درگذشت

  ویدیادار سوراجپراساد نایپل مشهور به وی.اس. نایپل نویسنده و رمان‌نویس مشهور انگلیسی هندی تبار در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

 • شماره 23 ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۷

  شماره ۲۳ فرهنگ امروز منتشر شد

  شماره ۲۳ فرهنگ امروز منتشر شد

  موضوع محوری این شماره حول ارتباط اخلاق و سیاست است که به مطالعه موردی شخصیت، منش و رویکرد سیاسی و اخلاقی مصدق در طول زندگی سیاسی و همچنین اخلاق زیستن در کنار اخلاق سیاسی در حیطۀ فردی و عمومی‌اش می‌پردازد و تلاش دارد این شخصیت را به‌مثابه سوژه‌ای علمی به دور از هر نوع قضاوتی مورد مداقه قرار دهد...

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۱:۲۰

  زریاب‌خویی چه کتاب‌هایی را در سیزده‌سالگی می‌خواند؟

  عباس زریاب خویی شخصیتی چند وجهی بود. شوق به تحصیل، استعداد آموختن و همت و جهد بی‌حد او موجب شد تا امروز با محقق و مترجم و فهرست‌نگار و کتاب‌شناس مبرزی روبه‌رو باشیم. زریاب خویی با نقد کتاب شناخته شد هرچند قبل از آن مدتی فهرست‌نگاری کرده بود. از همان نخستین نوشته‌های زریاب تسلط به موضوع بحث و دانش او برای جامعه کتاب‌خوان ایران آشکار شد.

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۱:۰۰

  نشست «فیلسوف کیست؟» برگزار می‌شود

  نشست «فیلسوف کیست؟» همراه با رونمایی از سه عنوان کتاب جدید در حوزه فبک، از سوی گروه فبک پژوهشکده اخلاق و تربیت برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۰:۴۰

  دوره یالوم و اگزیستانسیالیسم برگزار می‌شود

  دوره یالوم و اگزیستانسیالیسم از روان درمانی تا ادبیات با تدریس حسین کاظمی یزدی برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۰:۲۰

  چرا آمریکایی‌ها کتاب ترجمه نمی‌خوانند؟

  پرفروش‌های هفتگی بازار کتاب آمریکا نشان می‌دهد آثار ترجمه‌شده در این کشور محبوبیتی ندارد و مردم آمریکا بیشتر آثار نویسندگان هموطن‌شان را می‌خوانند. آیا از کشوری که ادعا می‌کند جهان باید به یک دهکده تبدیل شود عجیب نیست و آیا اصلاً باید این اتفاق را تخطئه کرد یا خیر. مطلب زیر بخوانید تا جواب این سؤال‌ها را بیابید.

 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۰۹:۵۴

  کتاب‌هایی که نازی‌ها سوزاندند/ از ارنست همینگوی تا جک لندن

  حزب نازی آلمان در طول سال‌های جنگ جهانی دوم با هدف نابودی کتاب نویسندگان ضدنازی، لیستی سیاه از کتاب‌های داستان و غیرداستانی نویسندگان جهان تهیه کرده بود.