رونمایی کتاب

کل اخبار:150

 • ۱۳۹۳-۰۶-۲۰ ۰۹:۲۵

  نقد و بررسی کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن»

  نشست نقد و بررسی و رونمایی کتاب "سینمای ملی و جهانی شدن " تالیف دکتر شهاب اسفندیاری با حضور دکتر عماد افروغ، نویسنده کتاب و جمعی از فعالان عرصه سینما و رسانه به همت انتشارات سروش برگزار می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۰۸:۵۷

  جلسه رونمایی و نقد و بررسی آثار مکتوب «مدرسه اسلامی هنر»

  جلسه رونمایی و نقد و بررسی آثار مکتوب «مدرسه اسلامی هنر» در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۶-۰۳ ۰۸:۴۴

  ترجمه‌ کتاب «مسلمانان در نهضت آزادی هندوستان» در پاكستان رونمایی شد

  ترجمه‌ کتاب «مسلمانان در نهضت آزادی هندوستان» نوشته‌ ارزشمند مقام معظم رهبري، به همت خانه‌ فرهنگ ايران در كراچي با حضور نویسندگان پاکستان در محل سالن اجتماعات اين خانه‌ فرهنگ رونمايي شد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۸ ۰۸:۳۹

  رونمایی از کتاب «دف و دایره»

  کتاب «دف و دایره» در خانه هنرمندان ایران رونمایی می‎‌شود.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۲۰ ۰۸:۵۳

  کتاب «قرآن و قبله» محمدرضا حکیمی در سرچشمه رونمایی می شود

  رونمایی از کتاب «قرآن و قبله» استاد محمدرضا حکیمی، سه‌شنبه 21 مردادماه در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) برگزار می‌شود.

 • کریم مجتهدی ۱۳۹۳-۰۵-۱۵ ۱۰:۰۵

  گزارش از رونمایی کتاب «فلسفه در دوره تجدید حیات فرهنگی غرب»؛

  حیات دوبارۀ فلسفه در عصر نوزایی

  فلسفه در عصر تجدید حیات فرهنگی غرب (رنسانس) دوباره زنده شد؛ و این حیات تنها به جای این‎که الزاما به تصویر افلاطون، ارسطو و یا ابن‎سینا باشد، به تصویر لئوناردو داوینچی و نیکل آنژ، این دو هنرمند این عصر، شکل گرفت و حیاتی دوباره یافت.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۶

  نظریه‎پردازی از قدرت جدا نیست

  وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اگر ندای منادیان وحدت از سرتاسر جهان اسلام به خصوص ندای امام(ره) را به صورت جدی به عنوان برنامه تلقی می کردیم، امروزه گرفتار فاجعه ای مثل غزه و داعش و ترور و خشونت و سکوت در برابر تجاوزگران به حریم اسلام و مسلمانان نبودیم.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۳ ۱۱:۰۱

  اسلامیت جامعه به وحدت جامعه پیوسته است

  دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی صبح دیروز 12 تیرماه در مراسم رونمایی از کتاب جهان اسلام گفت: منابع دینی ما مسأله وحدت جامعه دینی، جامعه توحیدی و اسلامی به عنوان یک اصل بنیادین تلقی شده است که با اصل اسلامیت گره خورده است و اسلامیت جامعه به وحدت جامعه پیوسته است.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۷

  جهان اسلام قابلیت تبدیل شدن به قدرت جهانی در قرن 21 را دارد

  دستیار و مشاور ارشد فرمانده کل قوا در آئین رونمایی کتابهای جهان اسلام گفت: مجموعه عوامل منحصر به فرد جهان اسلام می تواند زمینه ساز تشکیل یک قطب به عنوان قدرت جهان اسلام در قرن بیست و یکم باشد.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۷:۲۵

  کتاب «فتح طهران» در کاخ نیاوران رونمایی می‌شود

  همزمان با یک‌صد و پنجمین سال فتح پایتخت کتاب «فتح طهران» تالیف اردشیر صالح‌پور در کاخ نیاوران رونمایی می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۲۱

  انتظامی: محسنیان راد سلف راستین معتمدنژاد است

  سعید رضا عاملی در مراسم رونمایی از تازه‌ترین کتاب مهدی محسنیان راد گفت: ما این روزها نیاز به فهم واقعی داریم نه فهم افراطی که می‌خواهد خواسته خود را تحمیل کند و نه فهمی که اوتوپیایی است و واقعیت اجتماعی را قبول ندارد. ما باید به دنبال فهم سازگار باشیم. فهمی که واقعیت را درک می‌کند و با آن امید افزایی می‌کند.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۰۸:۲۳

  مجموعه هشت جلدی «جهان اسلام» رونمایی می‎شود

  مجموعه هشت جلدی کتابهای «جهان اسلام» تالیف سرلشکر سید یحیی (رحيم) صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا که توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده است، امروز 12 مرداد رونمایی می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۶ ۱۷:۱۸

  رونمایی از ترجمه انگلیسی «دا» در تهران

  مسئول دفتر ترجمه آثار حوزه هنری از رونمایی ترجمه انگلیسی کتاب «دا» با حضور پال اسپراکمن، مترجم اثر، در آینده نزدیک در تهران خبر داد. انتشارات مزدا به تازگی نسخه انگلیسی این اثر را منتشر و در کتابفروشی‌های آمریکا توزیع کرده است.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۱۶:۱۸

  «در حسرت فهم درست» محسنیان راد رونمایی می‌شود

  تازه‌ترین اثر منتشر شده از مهدی محسنیان راد با عنوان «در حسرت فهم درست» رونمایی می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۱۴:۴۴

  ایرانمهر: «فریدون پسر فرانک» رمان مدرن است

  علیرضا محمودی ایرانمهر در مراسم رونمایی از رمان جدید خود با عنوان «فریدون پسر فرانک» گفت: من به دنبال پیدا کردن رمان ایرانی هستم. دوست دارم بتوانیم رمان ایرانی را از دل فرهنگ خودمان پیدا کنیم.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۱۴:۱۱

  رونمایی از «فریدون پسر فرانک»

  تازه‌ترین اثر علیرضا محمودی ایرانمهر با عنوان «فریدون پسر فرانک» در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۲۲ ۱۱:۵۸

  کتاب «تحریر رسالة الولایه» رونمایی می شود

  کتاب «تحریر رسالة الولایه» علامه طباطبایی با تحقیق و تألیف آیت الله جوادی آملی فردا دوشنبه 23 تیرماه در کتابخانه ملی رونمایی می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۷ ۱۷:۵۴

  کتاب "مبانی فهم کلام خدا" می تواند منبع مهم دانشگاهی باشد

  شهریار ضیاء آذری مدیر رادیو تهران و کارشناس مذهبی در جلسه نقد و بررسی کتاب "مبانی فهم کلام خدا" از استحکام استدلالهای کتاب در فصل پنجم و اول و سوم تمجید کرد و آنرا شایسته این دانست که در مراکز مختلف پژوهشی و آموزشی تدریس شود.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۱۱ ۱۰:۵۳

  کتاب "مبانی فهم کلام خدا" رونمایی می‎شود

  کتاب"مبانی فهم کلام خدا" تألیف محمد عینی زاده به همت انتشارات سروش و فرهنگسرای اندیشه رونمایی می شود.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۳:۱۴

  رئیس کتابخانه ملی: جیره خوار گذشتگان هستیم

  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مراسم رونمایی از کتاب «تاریخ فرهنگی ایران مدرن» با اشاره به آمار پایین مطالعه در ایران گفت: ما امروز جیره خوار گذشتگان هستیم و جای تاسف است که این جامعه زایش علمی و فرهنگی ندارد.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۲:۲۸

  معرفت تاریخ در ایران گرفتار زندان سیاست است

  یک استاد تاریخ دانشگاه تهران در رونمایی از کتاب«تاریخ فرهنگی ایران مدرن» گفت: رشته تاریخ در ایران گرفتاری های خاصی دارد و برنامه درسی اش ایدئولوژی زده، عوام‌زده و سیاست زده است که اسمش را تاریخ گذاشته‌اند. متاسفانه معرفت تاریخ در ایران گرفتار زندان سیاست است. این رشته نمی تواند ادعا کند متولی تاریخ است.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۱:۲۶

  نعمت‎ا.. فاضلی: کتابی که چالش ندارد جز سرگرمی و بازی چیزی نیست

  نعمت الله فاضلی در مراسم رونمایی از اثر خود «تاریخ فرهنگی ایران مدرن» گفت: علم باید یک مناقشه داشته باشد و مساله علمی نیازمند چالش است. کتاب‌هایی که چالش نداشته باشند سرگرمی و بازی بیشتر نیستند و اساسا علم نیستند.

 • ۱۳۹۳-۰۴-۰۱ ۱۴:۲۸

  رونمایی از دانشنامه مجازی مکتب اهل بیت(ع) با عنوان ویکی شیعه

  همزمان با برگزاری آیین گشایش کنگره بین‌المللی سبط‌ النبی(ع) صبح امروز اول تیرماه از دانشنامه مجازی مکتب اهل بیت(ع) با حضور رئیس‌ جمهور رونمایی شد.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۲۱:۲۷

  رونمایی از کتاب «فقیه عاشق»

  نویسنده کتاب «فقیه عاشق» در مراسم رونمایی این کتاب گفت: امروزه فکر می‌کنند که امام یک فقیه سیاسی بوده که انقلاب را به پیروزی رسانده و 10 سال کشور را و دفاع مقدس را اداره کرده ولی امامِ واقعی پشت ابیات دیوان امام است.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۲۹

  مهدی فضائلی: اهتمام اندیشمندان مانند فارابی باید به تولید علم باشد

  مدیرعامل انتشارات سروش در مراسم رونمایی از کتاب موسیقی کبیر با بیان اینکه موسیقی، موضوع پیچیده ای است که ما امروز هم در بعد نظری و هم در بعد عملی باید به آن بپردازیم، گفت: قابلیتها و ظرفیتهای موسیقی را نمی توان رها کرد و آنرا به دست نااهلان سپرد.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۱۷:۲۸

  استاد دانشگاه مالزی: فارابی گام 12.5 پرده موسیقی را 800 سال قبل از باخ کشف کرد

  عضو یونسکو و استاد دانشگاه اسلامی مالزی در آئین رونمایی کتاب موسیقی کبیر گفت: مرحوم استاد برکشلی در ارتقای موسیقی ایران همین بس است که دفاع ایشان از گام 12.5 پرده که اساس موسیقی غربی است و بنام باخ ثبت شده است.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۰۹:۲۹

  سیدعبدالله انوار: فارابی و فخرالدین رازی فرهنگ اسلامی ایرانی را احیا کرده اند

  پژوهشگر و مصحح نسخ خطی در آئین رونمایی کتاب موسیقی کبیر با بیان اینکه فرهنگ اسلامی همان فرهنگ ایرانی است، گفت: فارابی و فخرالدین رازی فرهنگ ایرانی ایرانی را احیا کردند.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۸ ۰۸:۲۷

  فارابی موسیقی خیال انگیز را اوج موسیقی می‎داند

  رئیس فرهنگستان علوم در مراسم افتتاحیه کتاب موسیقی کبیر با اشاره به دیدگاه فارابی در درباره موسیقی گفت: نظر فارابی نظر فیلسوف است. او موسیقی را در نسبت با ریاضی و ریاضی را در نسبت با علوم دیگر می زند. از نگاه او موسیقی خیال انگیز اوج موسیقی است.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۷ ۱۶:۲۵

  دانش‎نامه مطبوعات ایران رونمایی شد

  رئیس هیأت نظارت بر مطبوعات با بیان اینکه تا الان بیشتر هیأت چماق داشته ایم، از سیاست های تشویقی و حمایتی این هیأت نسبت به فعالیت های موثر و مفید مطبوعات در جامعه خبر داد.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۷ ۱۶:۰۳

  وزیر ارشاد: دولت هیچ مشکلی برای بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران ندارد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت هیچ مشکلی در زمینه بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران ندارد.