هویت

کل اخبار:99

 • ۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۱:۵۵

  موسی نجفی و شرحی از تاريخ، تفكر و تمدن در «نام‌ها و نهضت‌ها»

  کتاب «نام‌ها و نهضت‌ها» از سری کتاب‌های «و انتم الاعلون» است که به موضوع تاریخ، تفکر و تمدن می‌پردازد. هدف از انتشار این مجموعه کتاب‌ها شناخت هر چه بیشتر «هویت تاریخی» است. این کتاب مجموعه مقالات، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایی از موسی نجفی را دربردارد.

 • ۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۳:۱۷

  کچوییان: هویت امروز ما سه عنصر ملی، دینی، تجددی دارد

  کچویان در نشست علمی «معضلات هویت و راه‌های برون رفت از آن» گفت: هویت امروز ما سه عنصر ملی، دینی، تجددی دارد. اما برای برقراری وحدت بین این سه عنصر نیازمندیم یکی را به عنوان اصل و پایه در نظر بگیریم. با توجه به پاسخی که تاریخ به ما نشان داده بنیاد هویت ایران اسلام است و دو عنصر دیگر هیچکدام برابر با اسلام نیستند و برای تعریف هویت باید اسلام را پایه بگیریم.

 • ۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۲

  رشاد: جوان امروز ما دچار بحران در هویت شده است

  رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نشست «هم‌اندیشی چالش‌های فکری کنونی نسل جوان» با بیان اینکه جوان امروز ما دچار بحران در هویت شده است که این به ضرر ماست، گفت: اما مقدمه‌ای برای غرب است چرا که هنوز هویت غرب را نپذیرفته است. این موضوع نشان می‌دهد که فرصت از دست نرفته است.

 • موسی اکرمی ۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۰:۴۰

  صوت/ هویت علم دینی: نگاه معرفت شناسی به نسبت دین با علوم انسانی (2)

  موسی اکرمی

 • ۱۳۹۲-۱۱-۱۹ ۱۲:۴۴

  «بحران هویت» مشکل اصلی جوان امروزی

  معاون آموزش دانشگاه امام صادق(ع) گفت: اگر می‌خواهیم نسل جوان ما با پیام‌های انقلاب و امام راحل، ارتباط برقرار کند کافی است ارزش‌های حقیقی انسان و مسیری را که باید برای رسیدن به کمالات انسانی طی کند را بشناسد.

 • ۱۳۹۲-۱۰-۳۰ ۱۶:۱۱

  همایش ملی فضای مجازی و هویت برگزار می‎شود

  ششمین همایش سالیانه مؤسسه مطالعات ملی، با عنوان «فضای مجازی و هویت» با مشارکت مرکز تحقیقات هویت و تمدن آوا، خانه اندیشمندان علوم انسانی، انجمن علوم سیاسی ایران، انجمن جامعه‌شناسی ایران، انجمن ایرانی روابط بین الملل و پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اطلاعات برگزار می‎شود.

 • ۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۰:۳۰

  نشست علمی «تابع فرگه : هویتی بدون این‏‎همانی» برگزار می‎شود

  نشست علمی «تابع فرگه : هویتی بدون این‎همانی» با ارائه دکتر ابوتراب یغمایی با همکاری مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۶

  کتاب «لبنان؛ هویت ملی و تأثیر آن بر روابط دو جانبه با ایران» منتشر شد

  کتاب «لبنان؛ هویت ملی و تأثیر آن بر روابط دو جانبه با ایران» نوشته «صالح راموز» از سوی انتشارات سروش منتشر شد.

 • ۱۳۹۲-۰۹-۲۳ ۱۵:۴۲

  گرامی‌داشت حجت‌الاسلام غضنفر پناهیان برگزار می‌شود

  آیین تکریم از مقام شامخ خادم الحسین(ع) مرحوم حجت‌الاسلام غضنفر پناهیان با هدف تقویت هویت دینی و مذهبی و تکریم از پیرغلامان حسینی شهر تهران برگزار می‌شود.