شناسهٔ خبر: 56472 - سرویس دیگر رسانه ها

نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال»

نشست رونمایی، نقد و بنشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه های اجتماعی» نوشته یوزه فن دایک، به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه های اجتماعی» با حضور حسین حسنی(مترجم کتاب)، محمد حسین ساعی(رئیس دانشکده ارتباطات صدا و سیما)، محمد خندان(عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) و مجید سلیمانی ساسانی (مدیر گروه مطالعات رسانه) برگزار می گردد.

کتاب «فرهنگ اتصال» این ادعا را مطرح می‌کند که طی یک دهه گذشته ، زندگی شخصی و حرفه ای آن ها به تدریج با پلتفرم های شبکه های اجتماعی انباشته شده است . پلتفرم‌هایی همانند فیسبوک، یوتیوب ، ویکی پدیا و بسیاری از رسانه های دیگر به افراد امکان می دهد که از طریق به اشتراک گذاری محتوای ارتباطی و ابزار خویشتن ، ساختن مسیرهای شغلی و لذت بردن از زندگی های اجتماعی آنلاین [با دیگران] اتصال برقرار کنند . در واقع ، حضور گسترده پلتفرم ها افراد را بر می انگیزد تا بسیاری از فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و حرفه ای خود را به این محیط های آنلاین منتقل کنند.

لازم بذکر است، این نشست چهارشنبه ۱۱ مهرماه از ساعت ۱۴ الی ۱۶ درسرای شهید آوینی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی به آدرس انتهای خیابان سمیه نرسیده به حافظ، حوزه هنری، برگزار خواهد شد.