شناسهٔ خبر: 52577 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

سی ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی آغاز به کار می‌کند

سی ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی فردا با سخنرانی رئیس جمهور در سالن اجلاس سران آغاز به کار می کند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ سی ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی به مدت سه روز به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با حضور۵۰۰ مهمان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

 شعار سی و یکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی «وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی» است و میهمانان و شرکت کنندگان اجلاس پیرامون این موضوع به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

 در این کنفرانس ۶ کمیسیون تخصصی با عناوین «موقعیت کنونی جهان اسلام و راهکارهای فعال کردن مؤلفه‌های فرهنگ وتمدن ساز»، «ویژگی‌های تمدن نوین اسلامی و تمایز آن از غرب» ، «طرح‌های احیاگران جهان اسلام جهت تمدن سازی نوین اسلامی»،  «نقش خودباوری مسلمانان و اتحادیه‌های تقریب نهاد در تشکیل تمدن نوین اسلامی» ، « مساعی حمیده» و «تمدن نوین اسلامی به مثابه راهبرد وحدت اسلامی» برگزار می‌شود، همچنین در حاشیه این کنفرانس نشست «اتحادیه جهانی علمای مقاومت» ، «اتحادیه جهانی سادات» و  «اتحادیه جهانی زنان مسلمان» برگزار می شود.

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران سخنران مراسم افتتاحیه این کنفرانس خواهد بود. همچنین میهمانان این کنفرانس در سالروز میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند داشت و از بیانات ایشان بهره مند خواهند شد.  

نظر شما