امریکا

کل اخبار:366

 • ۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۰۹:۵۹

  «دخترک آت آشغالی» جایزه بهترین انیمیشن جشنواره آمریکایی را گرفت

  کارگردان انیمیشن «دخترک آت آشغالی» از موفقیت این فیلم کوتاه در جشنواره فیلم «موشن پیکچر» خبر داد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۰:۰۰

  احمدی: کتاب «بیشعوری» در آمریکا شکست خورده بود!/ توزیع‌کنندگان کتاب‌های غیر روانشناسی عامه‌پسند را خفه می‌کنند!

  سعید احمدی مدیر انتشارات تیسا می‌گوید: اقبال مردم به کتاب‌های روانشناسی عامه‌پسند در کشورهای دیگر به اندازه ایران نیست، به طور مثال کتاب «بیشعوری» در آمریکا شکست خورد اما در ایران با اقبال روبه‌رو شد. به گفته وی توزیع‌کنندگان سلیقه‌ای عمل می‌کنند و علاقه‌ای به خرید کتاب‌های دیگر مانند جامعه‌شناسی ندارند و این کتاب‌ها خفه می‌شود!

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۷:۲۰

  مرگ رویای آمریکایی

  «جواکیم اسکیلدسن» عکاس مجله «تایم»، زندگی زیر خط فقر مردم آمریکا و به سراب تبدیل شدن یک رویای جمعی را در عکس‌هایش به تصویر کشیده است.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۱۷:۰۰

  پوستر ایرانی که به تایید استودیو والت دیزنی امریکا رسید

  امید اسدی با اعلام این خبر عنوان کرد : پوستر سه بعدی با نام" دارا و سارا "برای ارسال به تیم والت دیزنی طراحی کردم که این تصویر به تایید استودیو والت دیزنی سه بعدی در کالیفرنیا امریکا رسید

 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۳:۲۰

  اعتماد مصدق به آمریکا به نهضت ملی ضربه زد

  معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ ایران گفت: رفتارهای خود مصدق هم قابل نقد است. یکی از مسائل اعتماد او به آمریکاست. مصدق تا لحظه آخر امیدوار بود که آمریکایی ها به کمک او بیایند.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۰:۴۰

  نشست کودتای ۲۸ مرداد و جنگ نرم امریکا بر علیه نهضت ملی ایران

  به مناسبت سالگرد کودتای امریکایی ۲۸ مرداد در ایران، نشست کودتای ۲۸ مرداد و جنگ نرم امریکا بر علیه نهضت ملی ایران برگزار می شود.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۷:۰۰

  نشست کودتای ۲۸ مرداد و جنگ نرم امریکا بر علیه نهضت ملی ایران

  به مناسبت سالگرد کودتای امریکایی ۲۸ مرداد در ایران، نشست کودتای ۲۸ مرداد و جنگ نرم امریکا بر علیه نهضت ملی ایران برگزار می شود.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۰:۲۰

  مقصد مهاجرت دانشجویان طی ۱۰ سال گذشته

  رئیس سازمان امور دانشجویان با تشریح علت مهاجرت دانشجویان ، کشورهای آمریکا و انگلیس و کانادا را مقصد این دانشجویان طی ۱۰ سال گذشته عنوان کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۰۹:۲۰

  جایزه ادبی انجمن قلم آمریکا برای نویسندگان غیرآمریکایی

  اهدای جایزه قلم ناباکوف برای حمایت از نویسندگانی که آثارشان تاثیر بین‌المللی دارند، دوباره راه‌اندازی شد.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۶:۴۰

  هشدار جمهوریخواهان درباره احتمال باخت «ترامپ» در ایالت های کلیدی

  رفتارهای نامناسب نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، موجب نگرانی چهره های سرشناس حزب و بالار فتن احتمال شکست وی در برخی از ایالت های کلیدی شده است.

 • دانشگاه اسراییل ۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۵۴

  بحثی در باب اسرائیل و آزادی آکادمیک (۲)؛

  لزوم کنترل پلیسی دانشگاه

  دو دلیل مرتبط به هم وجود دارد که چرا حامیان اسرائیل می‌پندارند که انتقاد از اسرائیل آن‌قدر خطرناک است که دانشگاه‌ها را باید به‌صورت مداوم تحت کنترل پلیسی نگه داشت: دلیل اول این است که رابطه‌ی ویژه‌ی امریکا با اسرائیل شکننده و ضعیف است؛ دلیل دوم این است که برخلاف ادعاهای قدرت‌مندترین مدافعان اسرائیل، حمایت از این رابطه در میان مردم امریکا نه گسترده است نه عمیق.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۲۰

  ویلیام شکسپیر؛ آمریکایی یا انگلیسی؟ مساله این است!

  فیلم‌های هالیوودی و داستان‌های غربی از نمایشنامه‌های «ویلیام شکسپیر» انگلیسی بهره زیادی می‌برند و آثار او بخشی از رویای آمریکایی شده است اما چطور نویسنده‌ای انگلیسی به پدیده‌ای آمریکایی تبدیل می‌شود؟!

 • اسراییل ۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۰:۳۰

  بحثی در باب اسرائیل و آزادی آکادمیک (۱)؛

  لابی‌های اسرائیل و دانشجویان

  گفتمان و رفتار ضداسرائیلی در کلاس درس و در نشست‌های گروه‌های علمی و دانشگاهی در دانشگاه کالیفرنیا سانتاکروز، معادل تبعیض نهادی علیه دانشجویان یهودی است که به اذیت و آزار عاطفی و فکری آن‌ها منجر شده است و تأثیری منفی بر تجربه‌ی آموزشی آن‌ها بر در دانشگاه گذاشته است ... تبعیض نهادی علیه دانشجویان یهودی هیچ نشانه‌ای دال بر کاهش نشان نداده و از برخی جهات با گذشت زمان وخیم‌تر نیز شده است.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۶ ۱۸:۰۰

  بازگشت ابتذال به عرصه عمومی/ اسلاوی ژیژک

  دوماه پیش دونالد ترامپ به‌طرز بسیار فجیعی تشبیه شده بود به کسی که در گوشه اتاقی که در آن ضیافت آبرومندانه‌‌ای برپاست، با صدای بلند در حال اجابت مزاج است. ولی دیگر کاندیداهای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا چه؟ آیا آنها واقعا وضع بهتری دارند؟

 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۴:۲۰

  جامعه مصرفی؛ فرهنگ گلوله و جنگ/ بازخوانی خشونت آمریکایی بودریار

  جامعه مصرفی به‌طور همزمان جامعه مراقبت و جامعه سرکوب، و نیز جامعه صلح‌آمیز و جامعه خشونت‌آمیز است. قرابت بین خشونت با وسوسه امنیت و رفاه تصادفی نیست.

 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۰

  نابرابری، مرهون نظریه بازار آزاد/ نقض دموکراسی توسط سرمایه سالاری

  اسماعیل رئیسی، مترجم کتاب «بهای نابرابری» گفت: اصل «یک نفر یک رای» که مبنا و بنیان اساسی دموکراسی است، الان در جامعه آمریکا تبدیل به «یک دلار یک رای» شده است.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۶:۴۰

  آثار نویسندگان بزرگ آمریکا در نظرسنجی کتابخانه کنگره رای نیاوردند/ شکست فاکنر در رقابت با دکتر سوس!

  هفته گذشته نظرسنجی در سطح کشور ایالات متحده انجام شد تا خود مردم به آثار تأثیرگذارتری که معتقدند باید در کتابخانه کنگره این کشور موجود باشد رأی دهند. آثار نویسندگانی چون «فرانک هربرت»، «روبرت پیرسیج»، و «دکتر سوس» در کتابخانه کنگره آمریکا انتخاب شدند اما نویسندگان بزرگی چون «هنری جیمز»، «نورمن میلر»، و «ادگار آلن پو» در این فهرست رأی نیاوردند.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۳۰ ۱۲:۳۸

  دوره‌بندی دهه ٦٠

  مقاله «دوره‌بندی دهه ٦٠» نخستین‌بار در کتابی تحت‌عنوان «دهه ٦٠ بدون عذرخواهی» و در سال ١٩٨٤ منتشر شد. این کتاب را که مجموعه مقالاتی بود در شرح و نظریه‌پردازی دهه ٦٠ و نیز بازگویی خاطرات آن دوران، چنان‌که از نامش پیداست، می‌توان واکنشی دانست به غلبه تمام‌عیار راست‌گرایی در سیاست و فرهنگ آمریکا (در آن زمان از آغاز ریاست‌جمهوری ریگان سه سال می‌گذشت)، یعنی در زمانه‌ای که ظاهرا صحبت‌کردن از دهه ٦٠ می‌بایست با عذرخواهی همراه می‌بود.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۰:۳۳

  مدسازی برای اقتصاد جهانی/ «سلیقه آمریکایی» چگونه صادر می‌شود؟

  شورای طراحان مد آمریکا (CFDA) اجتماعی غیرانتفاعی است که در سال ۱۹۶۲ تأسیس و تأثیر ویژه‌ای بر جهانی شدن سلیقه آمریکایی در جهان داشته است.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۱:۱۰

  ایده شهروندان آمریکا برای آینده؛ کتابخانه‌ای که «کتاب» ندارد!

  مردم یک شهر در آمریکا با سرمایه‌گذاری فردی، کتابخانه‌ای قدیمی را بازسازی و آن را به کتابخانه‌ای بدل کردند که الگویی برای کتابخانه‌های فرداست.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۱:۲۰

  تحصیل حدود ۱۰ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های آمریکا

  در جلسه کمیسیون نخبگان و آینده نگاری شورای عالی انقلاب فرهنگی آمار دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های آمریکا اعلام شد.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۲:۴۰

  ویژگی ۵ دانشگاه برتر آمریکا/ از جوایز نوبل تا سودهای کلان فناوری

  نظام رتبه بندی بین المللی «تایمز» ویژگی های منحصر به فرد ۵ دانشگاه برتر آمریکا را منتشر کرد. در این بررسی فارغ التحصیلان برتر، کسب جوایز نوبل و سودهای کلان در فناوری مورد توجه قرار گرفت.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۱:۰۰

  وضعیت مطالعات فرهنگی در ژاپن

  اینکه چگونه پایگاه‌های نظامی آمریکا بر مسائل فرهنگی مربوط به جوانان در کشورهای ژاپن، کره جنوبی، تایوان و فیلیپین تأثیر گذاشته، کماکان از موضوعات جدی در مطالعات فرهنگی است.

 • ۱۳۹۵-۰۳-۰۴ ۰۸:۵۰

  انتصاب مشاور دفتر امنیتی آمریکا در وزارت علوم صحت ندارد

  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مباحثی که در خصوص انتصاب مشاور دفتر امنیتی آمریکا در وزارت علوم مطرح شده را تکذیب کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۰

  بانوی ریاضیدان ایرانی عضو آکادمی علوم آمریکا شد

  مریم میرزاخانی موفق به عضویت در مجمع علمی آکادمی علوم آمریکا شد.

 • ۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۰:۰۰

  کاهش فروش صنعت نشر آمریکا در سال ۲۰۱۵/ فروش کتاب مذهبی بالا رفت

  آمار فروش صنعت نشر آمریکا در سال ۲۰۱۵، حاکی از کاهشی ۲.۶ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۴ است.

 • ۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۱:۰۰

  ساره بیات جایزه بهترین بازیگر جشنواره تیبورن آمریکا را دریافت کرد

  در پنجاه و یکمین حضور بین المللی فیلم «فصل فراموشی فریبا» ساره بیات جایزه بهترین بازیگر فیلم بلند سینمایی را از پانزدهمین دوره جشنواره «تیبورون» آمریکا گرفت.

 • ۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۰۰

  «فصل فراموشی فریبا» بهترین فیلم جشنواره آتلانتیک سیتی شد

  فیلم «فصل فراموشی فریبا» ساخته عباس رافعی در پنجاهمین حضور بین المللی جایزه بهترین فیلم بلند سینمایی را از چهاردهمین جشنواره آتلانتیک سیتی آمریکا دریافت کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۵:۲۰

  «فرهنگ ریشه واژگان فارسی» در بازار کتاب آمریکا عرضه شد

  کتاب «فرهنگ ریشه واژگان فارسی» تالیف و تدوین علی نورایی، پژوهشگر در حوزه زبان‌شناسی از سوی یک ناشر آمریکایی در ایالات متحده آمریکا چاپ و عرضه شده است.

 • آگامبن ۱۳۹۵/۰۱/۱۸

  گفتگو با جورجیو آگامبن درباره کتاب «وضعیت استثنایی»؛

  من مورخ نیستم

  وضعیت استثنایی به مجموعه ای از مقالات و جستارهای تبارشناختی تعلق دارد که پس از هوموساکر نوشته شدند و مجموعه ای چهارگانه را شکل می دهد. کتاب با دو موضوع سروکار دارد. موضوع نخست، مسئله ای تاریخی است: وضعیت استثنایی یا وضعیت اضطراری تبدیل به پارادایم حکومت امروزی شده است. موضوع دوم درباره سرشتی فلسفی است که با رابطه عجیب قانون و بی قانونی، قانون و بی هنجاری سروکار دارد. وضعیت استثنایی رابطه ای پنهان اما بنیادی را میان قانون و غیاب قانون برقرار می کند.