شناسهٔ خبر: 14987 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

نتیجه جلسه مجلس درباره اخراج دانشجویان ایران در ژنو

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص موضوع اخراج برخی دانشجویان ایرانی از ژنو گفت: جلسه‎ای در کمیسیون آموزش دراین خصوص برگزار و مقرر شد از این پس نسبت به مسایلی از این دست، شتاب زده تصمیم گیری نکنیم.

به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از مهر؛ جواد هروی درباره تصمیم کمیسیون آموزش در خصوص اخراج دانشجویان ایرانی در ژنو گفت: با توجه به این مساله که ما پس از این دچار تحریم علمی خواهیم شد و در روزها و ماه های آینده یکی از مهمترین مسایلی که علیه کشور ما ایجادخواهد شد بحث تحریم علمی است نظر جمع این بود که این مساله نیازمند پیش بینی تمهیدات جدی است و  باید بدون شتاب زدگی و سنجیده راهکار لازم را برای برون رفت از این مقوله ایجاد کنیم.

عضو کمیسیون آموزش افزود: در حال حاضر برای رشته های، مکانیک، الکترونیک، فیزیک هسته ای این کار را انجام داده اند بعید نیست که در روزهای آتی برای رشته های علوم انسانی نیز با همین مساله مواجه باشیم.

وی ادامه داد: بنابراین باید تدابیر سنجیده ای در قبال تحریم علمی که بعد از این کشورهای غرب در آن ورود پیدا می کنند صورت گیرد، برهمین اساس تصمیم گرفتیم به جای پیگیری از طریق دیپلماسی خارجی و دستگاه های ذی ربط وزارت خارجی از مجاری علمی و پژوهشی مساله را دنبال کنیم و راهکار جایگزین پیدا کنیم.

هروی در خصوص اینکه وزیرعلوم دراین مورد چه نظری داشت، گفت: وزیرعلوم نتوانست در جلسه شرکت کند. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر بهداشت در جلسه حاضر بودند. دراین مورد با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صحبت کردیم و احتمالا روزهای آینده جلسه ای برگزار خواهیم کرد چراکه باید دراین خصوص با احتیاط و به دور ازجنجال های سیاسی ورود پیدا کرده و قضیه را تدبیر کرد.

نظر شما