شناسهٔ خبر: 19149 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

آلبوم جدید علیرضا قربانی در فرانسه ضبط می‌شود

علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی برای تکمیل مراحل پایانی ضبط تازه ترین آلبوم‌اش به آهنگسازی سامان صمیمی عازم کشور فرانسه شد.

به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از مهر؛ علیرضا قربانی که این روزها در فرانسه به سر می‌برد گفت: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته بود برای تکمیل مرحله میکس و مسترینگ تازه‌ترین آلبومم که به آهنگسازی سامان صمیمی تولید خواهد شد به کشور فرانسه سفر کردیم.

وی توضیح داد: این آلبوم که در واقع چهارمین تجربه من در تولید یک آلبوم موسیقایی برای انتشار و تولید در کشورهای خارجی بعد از پروژه هایی چون «سرمستی»، «دنیای ریتم» و «خطاطی آواز» محسوب می شود، قرار است علاوه بر انتشار در اروپا در یک یا دو فستیوال مطرح اروپایی نیز به مخاطبان ارائه شود.

این خواننده موسیقی ایرانی بیان کرد: برای حضور در پاریس هیچ برنامه جانبی اعم از برگزاری کنسرت و یا اجرای دیگری پیش بینی نشده و طبق برنامه‌ریزی هایی که انجام دادیم قرار است اول مرداد ماه در تهران حضور داشته باشیم تا برای برگزاری چند کنسرت در شهرستان اقدام کنیم.

قربانی با بیان اینکه هنوز هیچ نامی برای آلبوم انتخاب نشده است، گفت: سازبندی این آلبوم موسیقایی آنسامبل ایرانی متشکل از سازهایی چون تار، کمانچه، کمانچه باس و چند ساز کوبه ای از جمله تنبک، کوزه، کاخن و دف است که روی اشعار بزرگانی چون ابوسعید ابوالخیر، مولانا، محمدرضا شفیعی کدکنی، فریدون مشیری به آهنگسازی سامان صمیمی برای تولید آماده خواهد شد. این در حالی است که یک قطعه قدیمی با شعر و آهنگ عارف قزوینی با تنظیم جدید در این آلبوم گنجانده شده است.

این خواننده موسیقی ایرانی چندی پیش از تازه ترین آلبوم خود با نام «رفتم و بار سفر بستم» اثر زنده یاد علی تجویدی و نظارت و تنظیم کامبیز روشن روان رونمایی کرد.

نظر شما