شناسهٔ خبر: 20568 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

دانشگاه‌ها ۱۲ هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال بدهی دارند

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از بدهکاری ۱۲ هزار و ۹۶۰ میلیارد ریالی دانشگاهها در بخش اعتبارات جاری خبر داد.

به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از مهر، محمدحسین امید در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه صنعتی سهند تبریز با اعلام این خبر، افزود: این بدهی ها به طور عمده مربوط به سال های ۹۰ و ۹۱ می شود که در این سال ها اعتبارات محقق شده دانشگاه ها به ترتیب کمتر از ۹۰ و ۶۳.۵ درصد است.

امید با اشاره به رایزنی های متعددی که با دولت و مجلس شورای اسلامی برای تامین این کسری داشته است، اظهار داشت: در بخش عمرانی نیز بر اساس نرخ های سال گذشته دانشگاه های کشور بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال طرح نیمه تمام دارند. این رقم در سال آتی به حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد که با در نظر گرفتن اعتبار سه هزار میلیاردی بخش عمرانی دانشگاه ها، اجرای طرح های یاد شده بیش از ۱۰ سال به طول خواهد انجامید.

معاون اداری مالی وزارت علوم با بیان اینکه بر اساس برنامه چهارم و پنجم توسعه دانشگاه ها باید به ترتیب ۳۰ و ۴۰ درصد نیازهای خود را تامین می کردند، گفت: متاسفانه این رقم در دانشگاه صنعتی سهند کمتر از ۲۰ درصد است و باید تلاش کرد این میزان افزایش یابد.

نظر شما