شناسهٔ خبر: 22607 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

به «زن» و «ساز» مجوز ندادند

یک هنرمند از فرهنگسراها به‌دلیل ندادن مجوز برای برگزاری نمایشگاه نقاشی‌اش به‌دلیل وجود المان «زن» و «ساز» در تابلوهایش گله کرد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایسنا؛ گلایل همایی‌راد - هنرمند نقاش - در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا،‌ اظهار کرد: برخی فرهنگسراها برای برپایی نمایشگاه نقاشی‌هایم با عنوان «بعد از زوال شاید تنها رد وجود من چکیده احساسم باشد» به من مجوز ندادند. بهانه‌ی آن‌ها نیز حضور «زن» و «ساز» در تابلوهای نقاشی بود. در حالی که این المان‌ها به‌صورت سورئال در نقاشی‌هایم هستند.

او گفت: شرط نخست آن‌ها برای برگزاری نمایشگاه، این بود که پنج تابلویی که تصویر زن در آن‌هاست حذف شوند، اما بعد دیدم به تصویر سازها هم ایراد گرفتند و من مجبور شدم، آثارم را برای نمایش، به یک گالری خصوصی ببرم.

این هنرمند ادامه داد: سوال من این است که چرا سازهایی مانند عود و دف باید از 1411903522445_11.jpg هنر ما حذف شوند و به‌خاطر وجود آن‌ها، مجوز برپایی یک نمایشگاه لغو شود.

همایی‌راد درباره‌ی آثار این نمایشگاه نیز توضیح داد: 10 تابلوی نقاشی با تکنیک آزاد و به سبک سورئال، امپرسیون و پست مدرن با موضوع موسیقی سنتی در این نمایشگاه ارائه شده‌اند. به‌دلیل همین سبک خاص است که ترجیح می‌دهم مخاطب، بدون توضیح بیشتر با آثار مواجه شود.

گلایل همایی‌راد لیسانس ادبیات دارد و دوره‌ی سبک‌شناسی هنر را در کپنهاگ دانمارک گذرانده است. ش رکت در یک نمایشگاه گروهی در کپنهاگ و برگزاری یک نمایشگاه انفرادی در تهران در سال 1386 از فعالیت‌های هنری اوست.

نمایشگاه آثار این هنرمند از 4 تا 9 مهرماه از ساعت 16 تا 20 در گالری «احسان» به نشانی خیابان اقدسیه، بلوار آجودانیه (شهید سیاری)، خیابان 14 شرقی، شماره‌ی 22 میزبان علاقه‌مندان است.

نظر شما