شناسهٔ خبر: 22792 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

«همبازی» روی آنتن می‌رود

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «بره کشون»، «وال ای»، «ماشین‌ها 2»،«کلیک»،«فریب خورده»،«خانه دل»، «دان 2»، «شرف خانواده فاضل»، «زمین آسمانی»، «من شگفت انگیز2»، «تاکسی 3»، «همبازی»، «یک روز از زندگی»، «از کوچه‌های باران»، «مستقیم به ماه» و «فصل موج سواری» یکشنبه 13 مهر ماه مصادف با عید سعید قربان از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر، فیلم تلویزیونی «بره کشون» به کارگردانی مهرداد خوشبخت، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۴:۵۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: بره‌ای کوچک به اشتباه قاطی گوسفندانی که برای فروش در روز عید قربان به شهر برده می‌شوند و همین باعث ناراحتی دختر کوچکی که به بره علاقه دارد می‌شود. بره در شهر ماجراهایی را از سر می‌گذراند و در نهایت با جستجوی پدر دخترک، بره بار دیگر به روستا و نزد دختر بر می‌گردد.

ارژنگ امیرفضلی، شهره سلطانی و رامین ناصر نصیر در فیلم تلویزیونی «بره کشون» ایفای نقش کرده اند.

شبکه دو

فیلم سینمایی «وال ای» به کارگردانی آندره استنتن، یکشنبه ۱۳ مهر ساعت ۹ صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با بازی بن بورت، الیسا نایت آمده است: ۷۰۰ سال از ترک زمین توسط انسان‌ها سپری شده و آنچه که بر روی کرهٔ زمین باقی مانده، کوه‌ها زباله و آهن‌پارهٔ انباشته ‌است. وال ای ربات هوشمند آشغال جمع کنی است که ماموریت دائمش، فشرده سازی و جمع آوری این پسماندها و آلودگی‌های صنعتی است. روزی وال ای مشغول کار است که سفینه‌ای غول‌پیکر از فضا فرود می‌آید و مهمان کوچکی را به همراه خود می‌آورد. این مهمان ایو (حوا) نام دارد و توسط وال ای با لفظ ایوا تلفظ می‌شود. ایو که ربات پیشرفته‌ای است موظف است که نشانه‌های حیات را در کره زمین شناسایی کرده و در صورت موفقیت، آن را به انسانها در اعماق فضا برده و گزارش کند. وال ای دلباختهٔ او می‌شود و ایو زمانی که بالاخره گیاه سبز نادری را می‌یابد و زمین را ترک می‌کند، وال ای به دنبال او به فضا می‌رود و عشق و حیات را به زمین برمی‌گرداند.

‌انیمیشن «ماشین‌ها ۲» به کارگردانی جان لاستر، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: پس از اتمام یک سری از مسابقات، مک کوئین نزد دوستانش بازگشته تا علاوه بر ملاقاتشان بتواند آنها و دوست قدیمی‌اش میتر را نیز به عنوان تیم مسابقه برای مسابقات جدید با خود ببرد. اولین مسابقه برگزار می‌شود ولی بر اثر اتفاقی، مک کوئین از مسیر منحرف می‌شود و نمی‌تواند در آن دور پیروز شود.

فیلم سینمایی «کلیک» به کارگردانی فرانک کوراسی، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی آدام سندلر از این قرار است که: مایکل نیومن مرد جوانی است که به همراه همسرش دونا و دو فرزندش زندگی متوسطی دارد. مایکل همیشه به دنبال داشتن شرایط و وضیت بهتری در زندگی است و به نوعی هیچگاه از شرایطی که در حال حاضر بر زندگیش حاکم است رضایت ندارد. اوضاع به همین منوال ادامه دارد تا اینکه مردی به نام مارتی به او کنترلی می‌دهد که به وسیله آن می‌تواند در دنیای اطرافش تصرف نماید و آن را بر طبق میل و خواسته خودش تغییر دهد. علاوه بر این، به وسیله آن کنترل مایکل امکان سفر در زمان را نیز می‌یابد و می‌تواند از آنچه در گذشته برایش رخ داده و یا آنچه در آینده در انتظار اوست با خبر شود و ...

شبکه سه

 فیلم سینمایی «فریب خورده» به کارگردانی جری لوییس، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

 در خلاصه این فیلم با بازی اینا بالین و جری لوییس آمده است: ستاره کمدی به نام‌ هاری در یک سانحه هوایی می‌میرد و حالا کارمندان وی که کار خود را از او یاد گرفته بودند تصمیم می‌گیرند تا کسی را به جای او بگذارند و هر چه خودشان یاد دارند به او بیاموزند. آنها تصمیم می‌گیرند تا فردی معمولی را برای این کار استخدام کنند...

فیلم تلویزیونی «خانه دل» به کارگردانی جهانگیر جهانگیری و تهیه کنندگی سید علی اکبر محلوجیان، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: حاج اکبر کارمند اداره پست است. او که در روز عید قربان به دنیا آمده است دوست دارد به زیارت خانه خدا برود و به دلیل سابقه خوب حاج اکبر از طرف اداره پست به او سهمیه حج می‌دهند. اما روزی که می‌خواهد کار را به جوانی تحویل دهد می‌فهمد که یک بسته نامه ۲ سال است در زیر میز او جا مانده و چون خود را مقصر می‌داند تصمیم می‌گیرد قبل از سفر نامه‌ها را به صاحبانشان تحویل بدهد.

فرامرز صدیقی، محبوبه بیات و‌ هاله سروش در فیلم تلویزیونی «خانه دل» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «دان ۲» به کارگردانی فرهان اختر، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: دان یكی از بزرگترین خلافكارانی است كه پلیس سال‌ها است به دنبال دستگیری اوست. تا اینكه او با همدستی یكی از تبهكاران قدیمی‌به نام وردان اقدام به سرقت كلیشه‌های چاپ اسكناس بانک می‌کند. در این سرقت كه دان موفق شده است كلیشه‌ها را به دست بیاورد متوجه می‌شود كه وردان بعد از پایان كار قصد كشتن او را دارد. پس دان كلیشه‌ها را نزد خود نگه می‌دارد و طوری وانمود می‌كند كه آنها در یک انفجار از بین رفته‌اند و شروع به همکاری با پلیس می‌كند...

شاهرخ خان و فلورایان لوکاس در فیلم سینمایی «دان» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «شرف خانواده فاضل» به کارگردانی پوریا جاویدپور و تهیه کنندگی علی اسدزاده، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی پژمان جمشیدی، بهاره رهنما و شقایق دهقان خواهید دید: با مرگ پدر خانواده آقای دکتر فاضل خانواده مرفه و ثروتمند او دچار گرفتاری‌ها و دردسرهای پیش بینی نشده‌ای می‌شوند. دختر او به همراه همسرش که در خارج زندگی می‌کنند برای مراسم به تهران می‌آیند و برادر کوچک او برای استقبال به فرودگاه می‌رود اما همسر این مرد برای دیدن خانواده زنش شدیدا استرس دارد و به همین دلیل خانمش به او دو قرص آرام بخش که در ماشین برادرش بود می‌دهد اما این قرص‌ها در واقع قرص‌های روان گردان بودند و باعث به وجود آمدن کلی دردسر می‌شوند. بعد از انجام مراسم پسر بزرگ خانواده متوجه می‌شود که پدرش همسر دیگری داشته و از وی یک پسر دارد ...

شبکه چهار

فیلم سینمایی «زمین آسمانی» به کارگردانی محمدعلی نجفی، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: یک گروه سازنده فیلم (زندگی حضرت ابراهیم) برای انتخاب بازیگر، تست بازیگری می‌گیرد تا از بازیگران، هنر پیشه‌های خود را جذب کند و کلا مرحل پیش تولید را انجام می‌دهد. آنها در اصل دنبال هنرپیشه‌ای در نقش‌ هاجر می‌گردند. در این میان زنی به نام لیلا انتخاب می‌شود که خود در زندگی مشکلاتی دارد از جمله...

داریوش ارجمند، صالح نجفی، محمدعلی نجفی، مهناز افضلی و زنده یاد رقیه چهره آذر در فیلم سینمایی «زمین آسمانی» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه تهران

فیلم سینمایی «من شگفت انگیز۲» به کارگردانی پیر کافین، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۹ صبح از شبکه تهران پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی استیو کارل، کریستین ویگ و بنجامین برت آمده است: گرو که دیگر مانند گذشته بدجنس نیست، تصمیم می‌گیرد، گروهی بسازد و یک جنایتکار تازه که آرامش را از همه سلب کرده، ادب کند ...

فیلم سینمایی «تاکسی ۳» به کارگردانی جرارد کراوزیک، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه تهران پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی سامی‌ ناصری همراه است و سیلوستر استالونه در سکانس افتتاحیه این فیلم، حضوری افتخاری دارد.

فیلم سینمایی «همبازی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم از این قرار است که امین پسر ۴ ساله تنها فرزند خانواده برای داشتن همبازی در خانه از پدر و مادرش می‌خواهد كه با آوردن نوزاد به جمع خانواده او را از تنهایی بیرون بیاورد اما پدر و مادر به علت مشكلات مالی نمی‌پذیرند. امین با اصرارهای فراوان آنها را بر سر دوراهی قرار می‌دهد كه بین آوردن نوزاد یا داشتن یك كره الاغ، یكی را انتخاب كند تا او در خانه همبازی داشته باشد!

حمید فرخ نژاد، نیکی کریمی‌ و جواد عزتی در فیلم سینمایی «همبازی» ایفای نقش کرده‌اند.

‌شبکه شما

فیلم تلویزیونی «یک روز از زندگی» به کارگردانی مهدی گلستانه، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است : عید قربان است و قرار است پدر و مادر سارا از جهرم به خانه او در شیراز بیایند، مادر سارا مخالف ازدواج دخترش با سامان بوده و از این رو این مهمانی در حکم آشتی کنان از سویی و اثبات توانایی‌های سارا در اداره زندگی و داشتن یک زندگی خوب از سوی دیگر است؛ برای همین سارا می‌خواهد خود آشپزی کرده و سفره‌ای مناسب برای خانواده‌اش تدارک ببیند. سارا کم تجربه است و تجهیزات کافی را برای این منظور ندارد. او به همسایه‌ها رجوع و از هرکدام کمک می‌گیرد اما ...

مارال فرجاد، علیرضا زمانی نسب، عباس افشاریان و زهره حمیدی در فیلم تلویزیونی «یک روز از زندگی» تولید مرکز فارس بازی کرده‌اند.

شبکه قرآن و معارف

فیلم تلویزیونی «از کوچه‌های باران» به کارگردانی سیدمجید موسویان و تهیه‌کنندگی احمد کاشانچی، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش­ می‌شود.

در این فیلم با بازی پری کربلایی، اسماعیل خلج و حبیب الله یاری خواهید دید: مشهدی حیات پیرزن ساده دل روستایی است که آرزو دارد قبل از مرگش به زیارت خدا برود ولی به علت عدم تمکن مالی تاکنون نتوانسته به این آرزو برسد. او قصد دارد با بافت قالیچه‌ای که گره آن را با صلوات می‌بافد، پول سفر عمره خود را فراهم آورد.

شبکه آموزش

فیلم تلویزیونی «مستقیم به ماه» به کارگردانی دیمون توماس، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۰ صبح از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم از سال ۱۹۶۹ شروع می‌شود، زمانی که انسان می‌خواهد به ماه سفر کند. پسر کوچکی در روزی که با والدینش به پارک رفته وارد چادری می‌شود که مرد کهنسالی در آنجا حضور دارد. مرد که جولیوس بدفورد نام دارد برای پسر یک داستان باور نکردنی از دوران جوانی‌اش تعریف می‌کند. بدفورد در جوانی تاجری ورشکسته شده و تصمیم می‌گیرد به نمایشنامه نویسی روی آورد. او با دانشمندی به نام کاوور آشنا شده و هر دو تصمیم می‌گیرند با علمی‌که کاوور دارد و ماده‌ای که اختراع کرده به کره ماه سفر کنند. جولیوس از همه این اتفاقات و مراحل ساخت سفینه شان فیلم برداری می‌کند و ...

رونی کینیرو مارک گاتیس در  فیلم تلویزیونی «مستقیم به ماه» ایفای نقش کرده اند.

شبکه پویا

انیمیشن «فصل موج سواری»، یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۲۰ از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

داستان انیمیشن از این قرار است که : یک گروه مستندساز به پشت صحنۀ خطرناک ترین و نفس‌گیرترین مسابقات جهانی قهرمانی موج‌سواری پنگوئن‌ها می‌روند تا از آن گزارش تهیه کنند. یکی از شرکت‌کنندگان این مسابقه کودی است که برای آموزش دیدن و کسب قهرمانی به سراغ موج‌سوار حرفه‌ای به نام بیگ‌زی می‌رود، اما...

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «تاکسیدو»، «ترش و شیرین ۱»، «دنیای آقای سخی»، «مبارز همه فن حریف» و «آقای مورگان» یکشنبه ۱۳ مهر ماه ساعت ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

نظر شما