شناسهٔ خبر: 26666 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

محافظت جوانان مسلمان نیجریه از مراسم عید مسیحیان

بیش از 200 تن از جوانان مسلمان در روز کریسمس با حضور در اطراف کلیسای شهر کادونا، در 100 مایلی ابوجا پایتخت، از مسیحیانی که برای عبادت به کلیسا آمده بودند، محافظت کردند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ نیجریه در ماه های اخیر شاهد شدت گرفتن عملیات تروریستی از سوی گروه های تندروی اسلام گرا بوده است.

به خصوص ماه دسامبر ماهی پر حادثه بود. در روز 11 دسامبر، انفجار دو خودروی بمب گذاری شده موجب کشته شدن بیش از 30 نفر در شهر جوس شد. این حملات به گروه تروریستی بوکوحرام نسبت داده شده و انگیزه آن بر افروختن اختلاف و خشونت بین مسلمانان و مسیحیان این کشور ارزیابی شده است.

در 14 دسامبر نیز گروهی از تروریستها با حمله به روستایی در ایالت بنوی این کشور 5 مسیحی را به قتل رساندند.

اکنون با فرا رسیدن ایام کریسمس و جشن سال نوی مسیحی، بسیاری از مسیحیان نیجریه نگران اند که مراسمات آئینی شان هدف حملات تروریستی قرار بگیرد. به همین جهت، بیش از 200 تن از جوانان مسلمان در روز کریسمس با حضور در اطراف کلیسای شهر کادونا، در 100 مایلی ابوجا پایتخت، از مسیحیانی که برای عبادت به کلیسا آمده بودند، محافظت کردند.

یوهانا بورو، کشیش کلیسای شهر کادونا با تایید این موضوع گفت: اقدام جوانان مسلمان تلاشی برای ترویج صلح و دوستی بین مسلمانان و مسیحیان در این منطقه بوده است. وی همچنین از تلاش جوانان مسلمان برای تامین امنیت مسیحیان در روز کریسمس ابراز خوشحالی و قدردانی کرد.

در جریان مراسم روز کریسمس در کلیسای شهر کادونا، کشیش بورو، برای برقراری صلح در نیجریه دعا کرد. وی همچنین از مردم نیجریه خواست تا فارغ از تفاوتهای نژادی و مذهبی یاد بگیرند تا با صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

نظر شما