شناسهٔ خبر: 32272 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

جعفری جوزانی فیلمنامه «سایه خیال» را منتشر کرد

فیلمنامه «سایه خیال» جعفری جوزانی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در دسترس علاقه‌مندان است.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از تسنیم؛ فیلمنامه «سایه خیال» به قیمت هشت هزار تومان در شمارگان ۱۲۰۰ جلد منتشر شده و این روز‌ها در نشر آناپنا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در دسترس علاقه‌مندان است.

مسعود جعفری جوزانی در مقدمه این کتاب خاطره اولین آشنایی‌اش با حسین پناهی را شرح داده است. در بخشی از این مقدمه آمده:
«من دقیقاً ساعت پنج و هجده دقیقه و هفت ثانیه، صبح چهارم اردیبهشت ماه سال شصت و شش، حسین را دیدم. چرا که روی اسب نشسته بودم و پیش از حرف‌زدن با او به ساعتم نگاه کردم، یادم نیست که به من سلام کرد یا نه، اما خوب به خاطر دارم که با خنده از او پرسیدم «اهل اینجایی؟» و با خنده گفت: نه. تو چطور؟ دقیقاً به خاطر دارم که از این پرسش اصلاً خوشم نیامد و او هم زود فهمید. حالا چطور و از کجا هنوز هم نمی‌دانم. خوب به یاد دارم که حسین زود حرفش را عوض کرد و با خنده‌ای پر مهر گفت: من شما را می‌شناسم و بعد با کمال تعجب اسم و شغل مرا هم گفت. من هم برای اینکه مهربانی او را پاسخ گفته باشم پرسیدم: «این دره که گل نداره، چرا قشقایی‌ها بهش می‌گن گل دره؟ درست به خاطر دارم که حسین بی‌ملاحظه خندید، بعد یک مشت آب از چشمه برداشت و ریخت روی پوتین‌های کهنه و بی‌بندش و گفت تو سوار اسبی و دنبال بوته‌های نیم متری می‌گردی. پیاده شو زیر پاتو نگاه کن. وقتی پیاده شدم و پا روی فرشی از گل‌های سفید و بنفش گذاشتم، به غرورم برخورد. یعنی از اینکه پیش یک بازیگر از راه رسیده سینما بی‌توجه و کودن جلوه کرده بودم، هیچ خوشم نیامد. حسین هم نه گذاشت و نه برداشت، چشم‌های سخت آشنا و به شدت بیگانه‌اش را به من دوخت و درحالیکه روی کلمات تاکید می‌کرد، گفت: پرده پنجره چشماتو بردار و ببین دنیارو، دیدنیه. چشم ما رفتنیه. زندگی مهلت رسیدن به ما رو نمی‌ده.»

فیلم «سایه خیال» به کارگردانی حسین دلیر و تهیه کنندگی مسعود جعفری جوزانی سال ۶۹ به نمایش در آمد. فیلمی که در آن بازیگرانی چون عزت‌الله انتظامی، حسین پناهی، حمید جبلی، جلال مقدم و فردوس کاویانی حضور داشتند.

نظر شما