شناسهٔ خبر: 35758 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

تسهیلات ویژه پیام نور برای رتبه‎های برتر

سرپرست دانشگاه پیام نور از ارائه تسهیلات ویژه به رتبه‎های برتر کنکور (رتبه‎های زیر ۲۰۰۰) خبر داد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛  دکتر محمدعلی سرلک صبح امروز در نشست مطبوعاتی که در محل این دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه پیام نور به دنبال این است که جایگاه خود را به عنوان یک دانشگاه برتر در عرصه علم تثبیت کند.

وی ادامه داد: بر اساس رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، این دانشگاه از نظر کیفیت آموزشی رتبه یک و از نظر کیفیت پژوهشی رتبه ۱۰ را در بین دانشگاه‌های کشور کسب کرده و جزو دانشگاه‌های برتر قرار دارد.

سرلک ادامه داد: امسال برنامه دانشگاه پیام نور برخلاف استراتژی سال‌های گذشته جذب رتبه‌های برتر کنکور است و تسهیلات ویژه‌ای نیز برای رتبه‌های زیر ۲۰۰۰ کنکور قائل شده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به تسهیلاتی که به رتبه‌های برتر کنکور ارائه می‌شود، گفت: برخی از این تسهیلات عبارت است از کمک هزینه تحصیلی تا سقف شهریه یعنی به نوعی تحصیل این دانشجویان رایگان محسوب می‌شود.

وی گفت: دانشگاه پیام نور با چند بانک مختلف تفاهم‌نامه امضا کرده است، بر همین اساس رتبه‌های برتر برای دریافت وام و تسهیلات بانکی از جمله وام ازدواج، وام خرید خودرو، وام خوداشتغالی به این بانک‌ها معرفی می‌شوند. علاوه بر دانشجویان، خانواده آنان نیز می‌توانند از تسهیلات بانکی که دانشگاه با آنها قرارداد دارد، استفاده کنند.

سرلک ادامه داد: از دیگر تسهیلاتی که به رتبه‌های برتر تعلق می‌گیرد، اولویت در استخدام‌های آتی دانشگاه، اجازه تحصیل همزمان در دو رشته، کمک هزینه سفر عتبات، امکان انتقال به هر واحد و مرکز پیام نور، امکان تغییر رشته بدون محدودیت، انتخاب محل آزمون در هر مرکز و واحد، کمک هزینه سفر علمی و دانشجویی است.

وی افزود: همچنین با بانک‌هایی که تفاهمنامه منعقد کرده‌ایم صحبت شده است که به دانشجویان کار دانشجویی واگذار شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور یادآور شد: دانشگاه پیام نور بیش از ۵۰۰ مرکز و واحد، ۸۰ شعبه خارجی و ۱۵ نمایندگی مستقیم خارجی دارد و رایزنی‌هایی با وزارت علوم انجام داده تا در قاره‌های مختلف، پایگاه ایجاد کرده و شعب و نمایندگی‌های این دانشگاه را ساماندهی کند.

سرلک یادآور شد: دانشگاه پیام نور نگاه ویژه‌ای به مرزهای فراملی دارد و هم در داخل و خارج از کشور پیشگام است.

وی در ادامه افزود: این دانشگاه در عرصه‌های فرهنگی نیز از دانشگاه‌های برتر است و فعالیت‌های بسیار خوبی در بخش فرهنگی داشته که می‌توان به جشنواره‌های فرهنگی، مسابقات قرآنی، جشنواره حرکت و اردوهای راهیان نور اشاره کرد.

سرلک تصریح کرد: دانشگاه پیام نور درصدد است که دوباره دوره کارشناسی فراگیر را احیا کند. همچنین حضور و غیاب در کلاس‌های پیام نور اجباری نیست، بنابراین افرادی که شاغل هستند می‌توانند با خیالی آسوده در این کلاس‌ها شرکت کنند.

وی در ادامه افزود: بازنگری در رشته‌های این دانشگاه در دستور کار قرار دارد، رشته‌های میان‌رشته ای و جدید تعریف و برای تایید به شورای گسترش وزارت علوم ارسال شده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور یادآور شد: هیچ یک از رشته‌های دانشگاه پیام نور در دفترچه کنکور حذف نشده و همچنین هیچ یک از مراکز و واحدهای این دانشگاه تعطیل نشده است.

سرلک در ادامه به تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و تاسیس آن در ۳۱ استان در دستور کار دانشگاه قرار دارد و همچنین دانشگاه ارتباط خوبی با صنعت داشته و یک قرارداد ۸ میلیارد تومانی منعقد کرده است ما امسال یک و نیم میلیارد تومان طرح ارتباط با صنعت داشتیم.

وی در خصوص لغو قرارداد ۳۰۰ عضو هیات علمی و کارمند این دانشگاه نیز گفت: این موضوع را تکذیب می‌کنم. تمام این افراد تا پایان بهمن‌ماه با دانشگاه قرارداد دارند و قرارداد هیچ‌یک از آنها لغو نشده است. دانشگاه پیام نور حدود ۲۴۰۰ مربی و دستیار علمی دارد که برنامه ساماندهی نیروهای علمی خود را در دستور کار دارد.

در حاشیه این نشست از اکرم خدابنده‌لو قهرمان تکواندوی المپیک دانشجویان جهان ۲۰۱۵ تجلیل شد.

نظر شما