شناسهٔ خبر: 37069 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

چین خواستار حضور در نمایشگاه کتاب تهران به عنوان «مهمان ویژه» شد

معاون بین‌الملل نمایشگاه کتاب چین در بازدید از غرفه ایران در این نمایشگا، پیشنهاد مهمان ویژه شدن نمایشگاه کتاب چین را در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) در نمایشگاه کتاب تهران را ارائه کرد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ در دومین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی چین، «شیا گوان لو» معاون بین‌الملل این نمایشگاه با مسئول غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه شرکت کرده دیدار و درباره نمایشگاه‌های آینده گفتگو کرد.

در این دیدار معاون بین‌الملل نمایشگاه کتاب چین پیشنهاد این نمایشکاه را جهت مهمان ویژه شدن در نمایشگاه کتاب تهران در سال ۱۳۹۶ مطرح کرد و پیشنهاد داد در سال (۲۰۱۷) یعنی ۱۳۹۶ پکن مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران و در همان سال نیز تهران، مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن باشد.

وی درخواست حداقل هزار متر مربع غرفه رایگان را از ایران داشت و اعلام آمادگی کرد که بین طرفین تفاهمنامه تباد غرفه رایگان صورت پذیرد و طرف مقابل نیز هزار متر مربع فضا در اختیار ایران خواهد گذاشت.

سال آینده پکن مهمان ویژه نمایشگاه کتاب هند است.

یادآوری می‌شود غرفه ایران در نمایشگاه کتاب پکن ۱۸ مترمربع است. کشور امارات متحده عربی مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتا پکن است. این نمایشگاه تا ۸ شهریور ماه به کار خود ادامه می‌دهد.

نظر شما