شناسهٔ خبر: 37438 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

تقویم زمانی آغاز سال تحصیلی در ۱۰ دانشگاه برتر کشور

۱۰ دانشگاه برتر تقویم آموزشی خود را در نیم سال اول سال تحصیلی۹۵-۹۴ اعلام کردند، براساس اعلام این دانشگاه‌ها شروع نیم سال اول سال تحصیلی جدید از ۲۱ شهریورماه آغاز می شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر، سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، با حضور ۴.۵ میلیون دانشجو، از ۱۴ الی  ۲۹ شهریور ۹۴ در کشور آغاز می‌شود. امسال به گفته معاون آموزشی وزارت علوم زمان بندی ترم تحصیلی به دانشگاه ها واگذار شده است.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در این خصوص اعلام کرد: زمانبندی ترم دانشگاه‌ها به خود دانشگاه‌ها واگذار و در قالب بخشنامه‌ای به آنها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: حدود سه سالی است که دانشگاه‌ها برای ایجاد تعادل بین دو نیم سال تحصیلی یک تا دو هفته فعالیت آموزشی خود را زودتر آغاز می کنند.

براساس تقویم آموزشی که دانشگاه‌های برتر در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اعلام کرده اند، اغلب آنها آغاز سال تحصیلی جدید خود را از ۲۱ شهریور ماه آغاز کرده و پایان آن را ۹ دی ماه ۹۴ اعلام کرده اند.

در بین ۱۰ دانشگاه برتر علمی کشور، دانشگاه شهید بهشتی سال تحصیلی خود را زودتر از دیگر دانشگاه‌ها یعنی ۱۴ شهریور ۹۵-۹۴ آغاز کرده و دانشگاه صنعتی شریف نیز نسبت به سایر دانشگاه های برتر سال تحصیلی خود را دیرتر یعنی ۲۸ شهریور ماه اعلام کرده است.

براساس این گزارش شروع نیم سال اول سال تحصیلی و زمان ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان جدید ۱۰  دانشگاه برتر و سراسری کشور به شرح زیر است :

شمارهدانشگاهثبت نام و انتخاب واحدشروع و پایان کلاس هاشروع و پایان امتحانات
۱صنعتی شریف۱۴ الی ۲۱ شهریور۲۸ شهریور -۹ دی ماه۱۹ دی الی ۴ بهمن ماه
۲شهید بهشتی۷ الی ۱۰ شهریورماه۱۴ شهریورماه - ۲ دی ماه۵ الی ۱۹ دی ماه
۳علم و صنعت۱۴ الی ۱۸ شهریورماه۲۱ شهریور ماه -۱۹ دی ماه۱۲ الی ۳۰ دی ماه
۴تربیت مدرس۹ الی ۱۳ خرداد۲۱ شهریورماه - ۹ دی ماه۱۲ الی ۳۰ دی ماه
۵تهران۷ الی ۱۴ شهریروماه۲۱ شهریورماه - ۹ دی ماه۱۲ الی ۲۹ دی ماه
۶صنعتی امیرکبیر۱۴ الی ۱۵ شهریورماه۲۱ شهریورماه -۵ و ۹ دی ماه۱۲ الی ۲۴ دی ماه
۷تبریز۸ الی ۲۵ شهریورماه۲۱ شهریورماه -۹ دی ماه۱۲ الی ۲۷ دی ماه
۸فردوسی مشهد۳۱ مرداد الی ۱۷ شهریورماه۲۱ شهریور- ۹ دی ماه۱۵ الی ۲۸ دی ماه
۹صنعتی اصفهان۱۴ الی ۱۸ شهریورماه۲۱ شهریورماه - ۹ دی ماه۱۲ الی ۲۷ دی ماه
۱۰شیراز۷ الی ۱۳ شهریورماه۲۱ شهریورماه -۹ دی ماه۱۲ الی ۲۶ دی ماه

براساس این گزارش، با توجه به این مساله که امسال زمان بندی ترم تحصیلی به دانشگاه ها واگذار شده، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شروع سال تحصیلی خود را بر اساس ملاحظات زمانی و مکانی خود تعیین و برای امتحانات برنامه ریزی کرده اند.

براساس برنامه ریزی دانشگاه ها کلاس های درس دانشگاه های مذکور تا ۹ دی ماه سال ۹۴ به اتمام می رسد.

امتحانات دانشجویان در دی ماه و یا اوایل بهمن ماه به اتمام می رسد و دانشگاه ها بلافاصله می توانند فعالیت های مربوط به نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ را آغاز کنند.

دانشگاه ها تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی خود را طوری پیش بینی کرده اند که کلاس‌های درس قبل از عید با حضور حداکثری دانشجویان و با کیفیت لازم برگزار شود.

نظر شما