شناسهٔ خبر: 40631 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

اکران فیلم‌های ایرانی در خانه سینما مسکو

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه، روزهای فیلم ایران در محل خانه سینما مسکو، برگزار شد.

 

 

یقلث

 

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از تسنیم؛ رایزنی فرهنگی کشورمان در روسیه با همکاری اتحادیه سینماگران روسیه، در ادامه اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزه فیلم، جشنواره روزهای سینمای ایران را با هدف آشنایی بیش‌تر جامعه روس‌زبان با سینمای روز کشورمان برگزار کرد.

در مراسم افتتاحیه روزهای فیلم ایران در مسکو، سنایی، سفیر کشورمان در روسیه، در سخنانی به توسعه روابط دو کشور اشاره کرد و توسعه در حوزه فرهنگ ایران و روسیه را در کنار توسعه روابط اقتصادی و سیاسی، با اهمیت شمرد.

وی در ادامه گفت: سینمای ایران به عنوان سینمای معناگرا می‌تواند برای مردم روسیه مفاهیم خانواده و ارزش‌های معنوی را به همراه داشته باشد.

سنایی همچنین افزود: ساخت فیلم در ایران در حوزه دفاع مقدس، برخلاف فیلم‌های جنگی دیگر نقاط دنیا، به بیان ارزش‌های این دوران اشاره دارد. فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» که مورد توجه مقام معظم رهبری هم قرار گرفته است، جزو همین دسته از فیلم‌هاست.

پس از آن معاون اتحادیه سینماگران روسیه، در سخنانی کوتاه، ضمن تقدیر از سینمای ایران، گفت: فیلم‌های ایرانی با جاذبه‌های هنری و معنوی خود، موجب علاقمندی مردم روسیه شده‌اند. دریافت ۲ جایزه در جشنواره فیلم مسکو و جشنواره سینمای جنگی روسیه برای فیلم «شیار ۱۴۳» در هفته اخیر، اثبات این ادعاست.

در ادامه سفیر کشورمان در روسیه، جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره سینمای جنگی مسکو که هفته گذشته به فیلم «شیار ۱۴۳» اختصاص پیدا کرد را به نمایندگی از نرگس آبیار، کارگردان این فیلم، از کلسف، معاون بین‌الملل خانه سینما روسیه دریافت کرد.

«گهواره‌ای برای مادر»، «شیار ۱۴۳» و «حوض نقاشی» از جمله فیلم‌های منتخب سینمای کشورمان با رویکرد خانواده، به زبان روسی دوبله و برای نخستین بار در جریان برگزاری این جشنواره طی روزهای ۶ تا ۸ آذر، در روسیه به نمایش درآمدند.

نظر شما