شناسهٔ خبر: 40991 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

کتاب «پیوند ماه و خورشید» منتشر شد

کتاب «پیوند ماه و خورشید» درباره­ دو بزرگمرد عالم بشریت حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) منتشر شد.

 

پیوند ماه و خورشید

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ در کتاب «پیوند ماه و خورشید» روایت زندگی حضرت علی(ع) از حدود سی سال قبل از ولادتش آغاز می‌­شود چرا که سی سال قبل از ولادت او، ولادت مبارک دیگری روی داده بود؛ ولادت حضرت محمد (ص). میان این دو ولادت، پیوندی هست؛ پیوندی که نه در دنیا، بلکه در آسمان شکل گرفته و محکم شده است. یکی، به دنبال دیگری می‌­آید. یکی، خورشید است و دیگری، ماه.

آن­که از این پیوند و برخی نشانه­‌هایش حکایت می­‌کند، مادر گرامی امیرمومنان، حضرت فاطمه بنت اسد است. فاطمه مادری است که از سی سال قبل از ولادت نوزادش، شوق وجود او را در سینه پرورده و در آرزوی دیدار وی سوخته است. او، مادرانه، از لحظه‌­های انتظارش می­‌گوید، از خاطرات بارداری و از روزهای کودکیِ فرزندش، علی(ع).

 کتاب «پیوند ماه و خورشید» ۹ فصل دارد که در هر فصل، خاطره‌­ای مرور می­‌شود. در نگارش این خاطرات از منابع معتبر استفاده شده است.

این کتاب را سعید روح‌­افزا نوشته و سیدمیثم موسوی برای آن تصویرگری کرده است. طراحی گرافیک اثر نیز برعهده­ کوروش پارسانژاد بوده است.

دفتر نشر فرهنگ اسلامی چاپ اول این کتاب را در سال ۱۳۹۴ در ۵۶  صفحه وبه قیمت ۸۰۰۰۰ ریال و برای مخاطب جوان و نوجوان به علاقمندان حوزه­ فرهنگ دینی تقدیم کرده است.

نظر شما